Reklama

Reklama

Wojewoda lubelski nie zostanie posłem. Zrezygnował z objęcia mandatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LUW w Lublinie

Wojewoda lubelski nie zostanie posłem. Zrezygnował z objęcia mandatu - Zdjęcie główne

Konferencj prasowa Lecha Sprawki | foto LUW w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda lubelski Lech Sprawka zrezygnował z objęcia mandatu poselskiego na rzecz pozostania wojewodą. Mandat przysługiwał mu w związku z rezygnacją posła Jerzego Bieleckiego.

Reklama

Poseł Jerzy Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) z Janowa Lubelskiego 24 listopada zrezygnował z mandatu poselskiego. W związku z tym, że Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiła wojewodzie lubelskiemu - Lechowi Sprawce informację o przysługującym mu pierwszeństwie do mandatu. Dlatego wojewoda przygotował specjalne oświadczenie.

CZYTAJ TAKŻE: Wojewoda lubelski: Jodek potasu zostanie wydany wszystkim pełnoletnim osobom, które się po niego zgłoszą
 
- Na podstawie art. 251 § 4 Kodeksu wyborczego, zrzekam się przysługującego mi pierwszeństwa do mandatu okręgu wyborczego nr 6 na rzecz kandydata z listy kandydatów na posłów nr 2 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów - oświadcza Lech Sprawka. - Podejmując tę decyzję kierowałem się odpowiedzialnością wynikającą z zakresu i dynamiki sytuacji kryzysowej na terenie województwa lubelskiego.
 
Podkreślił w sczególności "wielorakość działań w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy, zwalczania skutków wojny rosyjsko-ukraińskiej oraz przeciwdziałania skutkom ewentualnych innych zdarzeń bezpośrednio oddziaływujących na województwo lubelskie i jego mieszkańców; skomplikowaną sytuację na granicy polsko-białoruskiej i jej konsekwencje; realizacje wielu przedsięwzięć na rzecz mieszkańców naszego województwa związanych z łagodzeniem skutków inflacji i zaburzeń gospodarczych wywołanych m.in. wojną rosyjsko-ukraińską i pandemią COVID-19; wypracowane procedury współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, organizacjami pozarządowymi, instytucjami oraz innymi podmiotami życia społecznego i gospodarczego".

- Nie jestem tak jak każdy z nas niezastąpiony, ale procedura powołania nowego wojewody i proces wdrożenia do wspomnianych zadań od strony merytorycznej i organizacyjnej oraz nawiązania współpracy z wymienionymi różnymi podmiotami mogłaby spowodować wydłużenie realizacji zadań - dodaje wojewoda.

Lech Sprawka jest wojewodą lubelskim od 2019 roku i następcą Przemysława Czarnka. Wcześniej był nauczycielem, kuratorem oświaty i wiceministrem edukacji, posłem  VI, VII i VIII kadencji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy