Reklama

Reklama

W Majówkę ruszy nowa edycja "Sezonu Lublin". Akcja dla mieszkańców i turystów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

W Majówkę ruszy nowa edycja "Sezonu Lublin". Akcja dla mieszkańców i turystów - Zdjęcie główne

W Majówkę ruszy nowa edycja "Sezonu Lublin" | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Majówkę startuje kolejna edycja Sezonu Lublin. Akcja znowu przyjmie formę zabawy z nagrodami – za skorzystanie z oferty turystycznej partnerów, mieszkańcy i turyści będą mogli odebrać gadżety miejskie.

Reklama

- Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Sezonu Lublin. To świetna okazja do poznawania naszego miasta z wielu perspektyw. Dzięki niej mieszkańcy i turyści mogą odkrywać jednocześnie smaki, historię czy walory przyrodnicze Lublina. Do uczestnictwa zachęcam szczególnie młodzież. Z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 przygotowaliśmy dla młodych dodatkową możliwość zdobycia punktów w zabawie. W ten sposób chcemy zachęcić ich do odkrywania miasta oraz docenić zaangażowanie w realizację tytułu ESM - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Tegoroczna 12. edycja Sezonu Lublin potrwa od 1 maja do 31 października. W tym czasie turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z 96 różnorodnych ofert przygotowanych przez 80 partnerów akcji. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów, dostanie każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. Zestaw naklejek będzie można wymienić na miejskie gadżety – 10 naklejek upoważnia do otrzymania butelki próżniowej z oryginalnym grawerem, natomiast za 25 zebranych naklejek uczestnicy otrzymają powerbank o wysokiej pojemności. Nagrody będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

- Sezon Lublin 2023 to prawie sto różnorodnych atrakcji. Z pewnością każdy zainteresowany wybierze z nich coś dla siebie. Od tego roku do oferty wprowadziliśmy dodatkową kategorię „Widz”, w której mieszkańcy i turyści mogą znaleźć, m.in. spektakle, koncerty, widowiska i pokazy, czy różnego rodzaju warsztaty - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Tegoroczna oferta Sezonu Lublin podzielona jest na 7 kategorii głównych: Kustosz (muzea, zabytki), Atleta (sport i rekreacja), Przybysz (noclegi), Smakosz (gastronomia), Spacerowicz (usługi przewodnickie), Kolekcjoner (pamiątki i publikacje), Widz (spektakle, koncerty, widowiska, pokazy interaktywne, warsztaty manualne). Dodatkowo, w tym roku, w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, powstała kategoria specjalna „Joker” adresowana do młodych osób. Uczestnicy mogą otrzymać naklejkę za odwiedzenie „Hej!” przy ul. Peowiaków 11 i udział w aktywnościach organizowanych w młodzieżowej przestrzeni.

Karnety do zbierania punktów będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Jeśli uczestnik, który odbiera karnet skorzysta na miejscu z oferty CIT, wraz z nim otrzyma pierwszą naklejkę. Karnety z pierwszą naklejką będzie można otrzymać także u partnerów Sezonu Lublin po skorzystaniu z oferowanych przez nich produktów i usług. Do akcji można dołączyć w każdej chwili.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy