Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie z akredytacją NAWA. Uczelnia będzie mogła organizaować kursy dla stypendystów

Opublikowano: pon, 5 kwi 2021 07:45
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UMCS w Lublinie z akredytacją NAWA. Uczelnia będzie mogła organizaować kursy dla stypendystów - Zdjęcie główne

UMCS w Lublinie z akredytacją NAWA. Uczelnia będzie mogła organizaować kursy dla stypendystów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w gronie dwunastu polskich uczelni, które otrzymały akredytację Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Dzięki temu, będą mogły odbywać sie kursy do studiów w Polsce dla stypendystów

Reklama

Akredytacja została przyznana  na prowadzenie przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS kursu przygotowawczego do studiów w Polsce dla stypendystów Rządu RP oraz letnich kursów języka i kultury polskiej odbywających się zarówno w formie stacjonarnej i zdalnej. Wniosek z opisem programu kursów oraz potencjału kadrowego, dydaktycznego, organizacyjnego i technicznego przygotowało CJKP UMCS kierowane przez prof. Annę Dunin-Dudkowską. Uprawnienia upoważniają uczelnię do składania ofert w konkursach i udziału w programach NAWA na realizacjęszkoleń w latach 2021-2023.

- Od początku swego istnienia, czyli 1981 roku CJKP UMCS organizuje kursy przygotowujące do studiów w Polsce. Zajęcia prowadzone są przez pracowników centrum oraz nauczycieli przedmiotów specjalistycznych z różnych wydziałów uczelni. Uczestnicy uczą się w grupach o profilach ścisłym i przyrodniczym, humanistycznym, społecznym, inżynieryjno-technicznym i rolniczym. Kursanci to osoby o różnym stopniu znajomości języka polskiego, którzy poza doskonaleniem umiejętności językowych biorą również udział w wykładach z historii i kultury Polski, a także bogatym programie kulturalno-turystycznym - informuje Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS w Lublinie.

Absolwenci stają się ambasadorami języka polskiego i kultury, UMCS i Lublina na całym świecie. Podczas kilkudziesięciu lat swej działalności centrum kształciło przedstawicieli ponad 80 krajów z 5 kontynentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy