Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie wdraża Pracownicze Plany Kapitałowe

Opublikowano: śr, 23 gru 2020 14:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej wdraża Pracownicze Plany Kapitałowe. Ich celem jest wprowadzenie dobrowolnego i długoterminowego oszczędzania na przyszłe emrytury pracowników.

Reklama

Z początkiem zeszłego roku weszła w życie ustawa o pracowniczych planach kapitałowych, zgodnie z którą jednostki sektora finansów publicznych, w tym publiczne uczelnie wyższe, od 1 stycznia 2021 roku będą objęte obowiązkiem wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dokonano wyboru instytucji finansowej, z którą, w imieniu i na rzecz uczestnika PPK, została zawarta umowa o prowadzenie oraz zarządzanie PPK. Celem powstania PPK na UMCS jest wprowadzenie nowego, dobrowolnego i długoterminowego systemu oszczędzania i gromadzenia środków finansowych na emeryturę. System jest tworzony i współfinansowany przez pracowników, pracodawców i państwo.

Dlatego w środę (23 grudnia) odbyło się spotkanie członków zespołu do spraw analizy i wdrożenia PPK w UMCS. Prof. Radosław Dobrowolski - rektor uczelni pogratulował zespołowi zakończenia prac wdrażających PPK i skierował szczególne podziękowania do przedstawicielek związków zawodowych działających w UMCS - dr Anny Gromady i dr Marty Łacek. 

- Pragnę w imieniu władz rektorskich podziękować za zaangażowanie w proces przyjęcia Pracowniczych Planów Kapitałowych. To jest wspólny sukces, przy Państwa dużym udziale. Liczymy na to, że współpraca ze związkami zawodowymi będzie się dalej dobrze układała - mówił prof. Radosław Dobrowolski. 

Głos zabrał również dr hab. Zbigniew Pastuszak - przewodniczący zespołu, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, który m.in. podkreślił rolę przedstawicieli związków zawodowych, którzy na każdym etapie prac dbali o interesy pracowników UMCS.

- Do wdrożenia PPK na naszej uczelni konieczne było dokonanie wyboru instytucji finansowej, z którą, w imieniu i na rzecz uczestnika PPK, podmiot zatrudniający zawiera umowę o prowadzenie oraz umowę o zarządzanie PPK. W tym celu został powołany zespół do spraw analizy i wdrożenia PPK w UMCS w przywołanym wcześniej składzie. Zespół 17 listopada br., po trwających sześć tygodni pracach, dokonał wyboru instytucji zarządzającej PPK w UMCS, którą będzie firma NN Investment Partners TFI S.A. - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie. 

Zespół spotykał się kilka razy w miesiącu, żeby wyłonić 6 instytucji, które zostały zaproszone do zaprezentowania oferty skierowanej do pracowników UMCS. Po prezentacji i dyskusjach z przedstawicielami instytucji wytypowano trzy z nich. Ich przedstawiciele zaprezentowali model wdrożenia PPK w UMCS oraz wybrane studium przypadku, związane ze zrealizowanym wdrożeniem w dowolnym przedsiębiorstwie. Potem członkowie Zespołu ds. analizy i wdrożenia PPK dyskutowali o zrealizowanych pracach oraz analizie szczegółowych zestawień finansowych i organizacyjnych opracowanych dla instytucji uczestniczących w etapie prezentacji. W efekcie wybrano NN Investment Partners TFI S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy