Reklama

Reklama

Powstaje Lubelska Rada Studencka. Radny Bubicz chce włączenia do niej jeszcze doktorantów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powstaje Lubelska Rada Studencka. Radny Bubicz chce włączenia do niej jeszcze doktorantów - Zdjęcie główne

Radny Bubicz chce włączenia do niej doktorantów | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Radny miejski Marcin Bubicz jakiś czas temu zaproponował, by powołać Lubelską Radę Studencką. Władze miasta stwierdziły, że prace nad jej powołaniem już trwają. Teraz radny poprosił jeszcze, żeby skład Rady poszerzyć o doktorantów.

Reklama

Marcin Bubicz (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) będący doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS, jesienią tego roku w interpelacji zaproponował, by powołać Lubelską Radę Studencką złożoną z przedstawicieli studentów lubelskich uczelni. Podkreślał, że taka Rada jest oczekiwana przez środowisko akademickie i, że pozwoliłoby to wykorzystać potencjał młodych ludzi. Zaznaczał też, że byłaby to okazja do wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw, projektów, przedsięwzięć i wydarzeń organizowanych przez prezydenta Miasta Lublin oraz Radę Miasta Lublin. Dostał odpowiedź, że mogłaby ona zostać formalnie powołana na przełomie roku 2020/2021 i obecnie w grupie roboczej zaangażowanych studentów toczą się prace nad projektem statutu. 

Teraz skierował kolejną interpelację do prezydenta miasta poruszył sprawę poszerzenia składu Lubelskiej Rady Studenckiej o przedstawicieli Szkół Doktorskich z Lublina. 

- Korzyści z uwzględnienia głosu doktorantów przy podejmowaniu decyzji przez Radę Studencką są oczywiste, ale także dotychczas zdobyte przez doktorantów doświadczenie i ich wiedza będą cennym głosem eksperckim dla nas - Radnych Rady Miasta Lublin we wszystkich kwestiach, dla których każdego miesiąca zbieramy się na sesjach - przekonuje radny Bubicz. 

Dlatego poprosił o możliwość uwzględnienia po jednym przedstawicielu doktoratów dla każdej ze Szkół Doktorskich prowadzonych przez uczelnie uczestniczące w tym projekcie. Zapytał też czy taka propozycja znajduje poparcie Prezydenta? Czy Urząd Miasta Lublin planuje uwzględnienie udziału doktorantów w Lubelskiej Radzie Studenckiej? Kiedy do życia powołana zostanie Lubelska Rada Studentów?

Jeszcze nie dostał odpowiedzi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy