Reklama

Reklama

Trwa odśnieżanie Lublina. Na drogach ponad 90 specjalistycznych pojazdów

Opublikowano: pon, 8 lut 2021 12:41
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Trwa odśnieżanie Lublina. Na drogach ponad 90 specjalistycznych pojazdów - Zdjęcie główne

Trwa odśnieżanie Lublina. Na drogach ponad 90 specjalistycznych pojazdów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od niedzielnego popołudnia trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Ulice i chodniki są odśnieżane przez ponad 90 pojazdów i zespoły odśnieżające ręcznie.

Reklama

W zwiążku z opadami śniegu, od niedzieli (7 lutego) od godz. 17.00 trwa akcja zimowego utrzymania miasta. W odśnieżanie ulic i chodników zaangażowany jest cały sprzęt, czyli ponad 90 specjalistycznych pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Zaangażowane są wszystkie brygady realizujące odśnieżanie ręczne. Ulice są przejezdne, ale ruch odbywa się wolno. Akcję odśnieżania utrudniają warunki atmosferyczne - stałe opady i silny wiatr, który nawiewa śnieg ponownie na jezdnie i chodniki. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały dzień. 
 
Akcja zimowego utrzymania miasta prowadzona jest co roku, od 1 listopada do 31 marca. Do dyspozycji w firmach zajmujących się zimowym utrzymaniem ulic 2800 ton soli, 680 ton piasku oraz 97 specjalistycznych pojazdów do odśnieżania dróg. 
 
- Prace związane z zimowym utrzymaniem miasta, poza pługowaniem i posypywaniem solą głównych ulic objętych I i II kategorią zimowego utrzymania, dotyczą przede wszystkim odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, schodów oraz obiektów inżynierskich objętych stałym utrzymaniem. Akcja obejmuje również pługowanie i posypywanie wydzielonych pasów ruchu, zatok autobusowych dla pojazdów komunikacji miejskiej, zatok przystankowych oraz skrzyżowań z ulicami o niższych kategoriach - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Pługowanie, posypywanie solą, mieszanką soli i piasku oraz piaskiem dotyczy też ulic objętych III kategorią zimowego utrzymania oraz ulic niezaliczonych do żadnej z kategorii. Najpierw odśnieżane są główne ulice miasta, a potem pozostałe, według przypisanej kategorii. Z kolei tereny nie będące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie. Odśnieżanie interwencyjne jest realizowane po udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.
 
W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: w zakresie dróg - tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobotaniedziela i dni świąteczne); w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym - tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku); w zakresie miejsc parkingowych - tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku); w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.