reklama
reklama

Szykują się zmiany w planach zagospodarowania miejscowego w Lublinie. Ruszają konsultacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ratusz rozpoczyna konsultacje na temat zmianów planów zagospdoarowania przestrzennego. Szukuje się 14 zmian. Uwagi można przesyłać do 15 marca.
reklama

Miasto Lublin przygotowało 14 zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Od najbliższego poniedziałku (8 lutego) projekty zmian planów z prognozami oddziaływania na środowisko będą wyłożone do wglądu. Wszystkie osoby zainteresowane mogą zapoznać się z dokumentami planistycznymi i zgłosić swoje uwagi, a termin ich nadsyłania mija 15 marca.
 
- Po dłuższej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną w kraju, przystępujemy do etapu publicznego wyłożenia planów i konsultacji projektu zawartych w nich zmian. Proces ten ma na celu zebranie uwag mieszkańców, co jest niezbędne do podjęcia dalszych działań planistycznych. W zależności od przebiegu konsultacji, podejmowane będą kolejne etapy procedury, tak by w konsekwencji móc przedłożyć projekty zmian pod głosowanie Rady Miasta Lublin - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczą następujących rejonów miasta: ul. Strzeszewskiego i Strzembosza, ul. Rumiankowej, ul. Orzechowej;, al. Spółdzielczości Pracy, al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego, ul. Lubelskiego Lipca '80, Stadionowej i Kawiej, ul. Krochmalnej, Cukrowniczej i Lubelskiego Lipca '80, ul. Krochmalnej i Włościańskiej, ul. Podzamcze, al. Tysiąclecia, ul. Lubartowskiej, ul. Ruskiej, al. Kraśnickiej i ul. Parysa, ul. Siewierzan i Wołynian, ul. Wodnej, ul. Wojciechowskiej i Bliskiej i ul. Nowomiejskiej.

Zakres zmian planów, w zależności od obszaru miasta jest zróżnicowany, jednak w głównej mierze związany jest z realizacją wniosków o zmianę obowiązujących miejscowych planów zagospodarowanie przestrzennego. Projektowane zmiany zakładają spełnienie oczekiwań wnioskodawców, przy równoczesnym doprecyzowaniu wymaganych wskaźników zabudowy oraz wzmocnieniu ochrony takich elementów jak np. ukształtowanie terenu. Zmiany planów mają również na celu usankcjonowanie istniejącego sposobu zagospodarowania terenu. Wszystkie projektowane zmiany są zgodne z kierunkami rozwoju miasta zapisanymi w uchwalonym dokumencie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w 2019 r.

Projekty zmian planów wraz z prognozami oddziaływania na środowisko udostępnione będą od 8 lutego do 1 marca, w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206A) oraz na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii, w przypadku chęci osobistego zapoznania się z projektami zmian planów w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, należy wcześniej umówić spotkanie poprzez kontakt e-mailowy: planowanie@lublin.eu lub telefoniczny: 81 466 23 00.

W ramach konsultacji odbywa się też dyskusja publiczna nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami dotyczącymi zmian planów miejscowych. Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: planowanie@lublin.eu. O formie dyskusji publicznej, osoby, które zgłosiły chęć wzięcia w niej udziału, zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo. 

- W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W tym przypadku dla zarejestrowanych osób zostanie wygenerowany link do spotkania, który zostanie przesłany w wiadomości zwrotnej. Dokładne terminy dyskusji publicznych dla poszczególnych planów wraz z zasadami wzięcia w nich udziału dostępne są na stronie: www.bip.lublin.eu.- informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

Uwagi do zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego można składać na piśmie na adres: Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin lub drogą elektroniczną: planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy. Termin na ich składanie upływa 15 marca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama