Reklama

Reklama

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Ostatni moment na zgłoszenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Ostatni moment na zgłoszenia - Zdjęcie główne

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Ostatni moment na zgłoszenia | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kończy się czas na przesłanie zgłoszeń do pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie. Nagrodą dla najlepszych pomysłów zaproponowanych przez szkoły będzie wsparcie merytoryczne i finansowe w wysokości 4 tys. zł.

Reklama

- Szkolny Budżet Obywatelski to pierwsze działanie wynikające z uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r. Aby móc w pełni realizować naszą aplikację złożoną w tym konkursie, już teraz testujemy poszczególne rozwiązania. Liczę na to, że Szkolny Budżet Obywatelski stanie się stałym, corocznym elementem programu wychowawczego w lubelskich placówkach oświatowych, a dzięki tegorocznej próbnej edycji wspólnie wypracujemy docelową koncepcję tego narzędzia partycypacji - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Placówki oświatowe chcące brać udział w programie powinny zgłosić swój plan rozwoju samorządności. Kwalifikacja zgłoszeń odbędzie się w drodze konkursu "Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie”. Na podstawie oceny powołanego zespołu, wybrane zostanie przynajmniej 10 placówek, które otrzymają środki oraz wsparcie merytoryczne w realizacji budżetu na swoim terenie. 
 

Zebrane doświadczenia i pomysły powstałe w pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich mają posłużyć rozwijaniu idei samorządności, aktywności społecznej i partycypacji wśród młodych mieszkańców. Mają stać się również podstawą współtworzenia Programu rozwijania samorządności dzieci i młodzieży w Lublinie, który jest kluczowym działaniem zawartym w aplikacji Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Plany można składać za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin (adres skrzynki to: /UMLublin/SkrytkaESP), dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub w jednym z pojemników zlokalizowanych w Biurach Obsługi Mieszkańców, w terminie do 30 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy