Reklama

Reklama

Stypendia dla najzdolniejszych, lubelskich studentów. Ruszył nabór wniosków

Opublikowano: 14 stycznia 2021 11:00
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 300 zł miesięcznie można otrzymać w ramach stypendium dla najzdolniejszych studentów. Kandydaci muszą być m.in. mieszkańcami województwa, być lauretami stypendium rektora i mieć osiągnięcia edukacyjne, artystyczne lub sportowe.

Reklama

W czwartek (14 stycznia) ruszył nabór wniosków o przyznanie studenckich stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego na 2021 rok. Mogą ubiegać się o nie studenci mieszkający na Lubelszczyźnie, którzy nie ukończyli 26 roku życia i wyróżniają się dodatkową działalnością naukową, badawczą lub społeczną. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie kompletnego wniosku wraz z załącznikami do 31 stycznia. Wnioski zostaną rozpatrzone do końca marca. Stypendia w kwocie do 300 zł będą wypłacane przez kolejnych 9 miesięcy. Łącznie na ten cel z budżetu województwa zostanie przeznaczonych 700 tys. zł. 

- Stypendia dla najzdolniejszych studentów to inwestycja nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój naszego regionu - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

O przyznanie stypendium może ubiegać się osoba, która jest studentem i spełnia łącznie kilka kryteriów. Poza miejscem zamieszakania i wiekiem, musi to być osoba, która w terminie wynikającym z regulaminu studiów uczelni zaliczyła drugi rok studiów jednolity zaliczyła drugi rok studiów pierwszego stopnia lub drch magisterskich w uczelni macierzystej lub kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia, rozpoczętych w terminie roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia. Poza tym, kandydat ma być osobą, która uzyskała stypendium rektora dla najlepszych studentów w macierzystej uczelni na rok akademicki, w którym składany jest wniosek – udokumentowane decyzją lub zaświadczeniem o przyznanym stypendium. Oprócz tego, w ostatnim roku akademickim przed złożeniem wniosku o stypendium legitymowała się osiągnięciami co najmniej w trzech rodzajach działalności takich jak np.: praca w kole naukowym/organizacji naukowej zarejestrowanym w uczelni macierzystej, działalność popularnonaukowa – organizacja lub współorganizacja imprez popularnonaukowych, praca naukowo-badawcza - program, grant, projekt, z wyłączeniem badań prowadzonych w ramach przygotowywanej pracy dyplomowej tj.: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, osiągnięcia edukacyjne, artystyczne lub sportowe, działalność/świadczenia w wolontariacie.

Wnioski można składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego lub wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.