Reklama

Reklama

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wracają na zajęcia w murach uczelni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wracają na zajęcia w murach uczelni - Zdjęcie główne

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wracają na zajęcia w murach uczelni | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Od przyszłego tygodnia część studentów Uniwersytetu Przyrodniczego wróci na zajęcia w tradycyjniej formie - w murach uczelni. Chodzi o studentów, którzy np. muszą mieć dostęp do sprzętu laboratoryjnego. Jeden rocznik będzie realizować zajęcia w ciągu jednego dnia i w jednym budynku.

Reklama

Około 2 tygodnie po rozpoczęciu roku akademickiego, czyli 15 października władze Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ogłosiły, że w związku z pogarszającą się z sytuacją pandemiczną od 17 do 31 października zajęcia na wszystkich kierunkach studiów będą odbywać się zdalnie. 28 października przedłużono ten termin "do odwołania". We wtorek (8 grudnia) pojawiło się zarządzenie zgodnie z którym studenci wrócą na uczelnie za kilka dni.

- Od 14 grudnia 2020 r. do końca semestru zimowego 2020/2021 dopuszcza się realizację w trybie tradycyjnym w budynkach Uczelni wybranych zajęć dydaktycznych, tj. ćwiczeń związanych z dostępem do infrastruktury laboratoryjnej, staży klinicznych oraz badań związanych z przygotowaniem prac dyplomowych na wszystkich kierunkach studiów wyższych stacjonarnych i niestacjonarnych, studiach podyplomowych i kursach dokształcających oraz na studiach doktoranckich - czytamy w zarządzeniu prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Władze uczelni podjęły taką decyzję biorąc pod uwagę fakt, że wiele kierunków wymaga praktycznych zajęć. Dziekani jednoczesnie muszą wprowadzić odpowiednie rozwiązania, zmniejszające ryzyko zakażenia koronawirusem. 

- Uczelnia zastrzega sobie prawo do zmiany zasad przyjętych w niniejszym zarządzeniu w przypadku wprowadzenia zmian w przepisach powszechnie obowiązujących związanych ze stanem pandemii - podsumowuje rektor.

W sprawie zajęć opubikowano jeszcze jedno pismo i również 8 grudnia. Wynika z niego m.in., że decyzja o powrocie na zajęcia, nie oznacza, że wszyscy studenci na nie wrócą. O tym, które zajęcia muszą zostać przeprowadzone w formie tradycyjnej, aby zapewnić realizację efektów uczenia się, zdeycudją dziekani wydziałów. Mają oni jak najbardziej zoptymalizować pobyt studentów na uczelni np. jeden rocznik (z podziałem na grupy) będzie realizować zajęcia w ciągu jednego dnia i w jednym budynku.

- Rozumiejąc Wasze zaniepokojenie zapewniamy, że Władze Uczelni dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo i racjonalnie rozłożyć konieczne do przeprowadzenia zajęcia w formie tradycyjnej - informuje UP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy