Reklama

Reklama

Spotkanie Rady Programowej Forum Kultury Studenckiej

Opublikowano: ndz, 31 sty 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W czwartek odbyło się spotkanie Rady Programowej Forum Kultury Studenckiej z udziałem m.in. rektorów uczelni i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki. Rozmowy dotyczyły rozowju kultury studenckiej. Istoną częścią Forum będzie jesienne Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka.

Reklama

Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" jakiś czas temu wspólnie z Narodowym Centrum Kultury realizowała badanie wśród studentów uczelni wyższych dotyczące ich działań w obszarze kultury. Wzięły w nim udział 1633 osoby, z czego większość wykazuje chęć czynnego uczestnictwa w kulturze. Uzyskane wstępne wyniki stały się motywacją do wsparcia akademickich centrów kultury w Polsce poprzez opracowanie koncepcji i przyszłą realizację Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej. Projekt ten realizowany będzie m.in. poprzez określenie potrzeb studentów i warunków niezbędnych do rozwoju ich aktywności twórczej, opracowanie wytycznych dla ogólnopolskich programów wspierających rozwój tradycji kultury studenckiej i akademickich centrów kultury oraz stworzenie portalu internetowego. W efekcie mają powstać rekomendacje, stanowiące podstawę do wsparcia i dalszego rozwoju kultury studenckiej w Polsce.

W czwartek (28 stycznia) odbyło się spotkanie online Rady Programowej Forum Kultury Studenckiej, projektu Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, rektorzy oraz prorektorzy 14 uczelni wyższych, posiadających w swoich strukturach akademickie jednostki kultury.

- Na spotkaniu zostały poruszone kwestie dotyczące m.in. podstaw prawnych rozwoju kultury akademickiej w naszym kraju, a także trudności i wyzwań z nim związanych, możliwości wsparcia działań realizowanych w ramach projektu oraz zakres przyszłych prac zespołu ds. opracowania rozwiązań systemowych dla rozwoju kultury studenckiej w Polsce - informuje Agnieszka Bąk z Działu Komunikacji i Promocji ACK UMCS Chatka Żaka.

Kluczową częścią Forum Kultury Studenckiej będzie planowane na jesień Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej zorganizowane w Chatce Żaka, na którym zaprezentowana będzie analiza zjawiska kultury studenckiej w realiach XXI wieku. Inicjatywa będzie docelowo działaniem cyklicznym i stale monitorującym kierunki rozwoju kultury studenckiej w Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy