Reklama

Reklama

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Na co wydadzą pieniądze gminy powiatu lubelskiego?

Opublikowano: 22 kwietnia 2021 11:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Na co wydadzą pieniądze gminy powiatu lubelskiego? - Zdjęcie główne

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Na co wydadzą pieniądze gminy powiatu lubelskiego? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rząd przyznał dofinansowania na budowy i remonty dróg. To dotacje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki trafią również do dziewięciu gmin powiatu lubelskiego.

Reklama

Przyznano pieniądze na remont i budowę dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Województwo lubelskie otrzyma 289 671 678, 87 zł. Dzięki środkom z programu mają być możliwe remonty i budowy dróg. Niedługo w realizacji będzie kolejne 364,410 km dróg powiatowych i 161,353 km dróg gminnych.

Pieniądze dostanie kilka gmin z powiatu lubelskiego, dzięki czemu zostaną zrealizowane poszczególne inwestycje.

CZYTAJ TAKŻE: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Kto dostał pieniądze?

Gmina Niedrzwica Duża planuje: przebudowę ul. Leśnej w Niedrzwicy Dużej, przebudowę drogi w miejscowości Marianka, przebudowę ul. Zamkowej w m. Niedrzwica Duża i w drogi m. Krebsówka oraz remont drogi i mostu w m. Niedrzwica Duża przy ul. Żabiej. Z kolei Gmina Głusk zamierza wybudować drogę Mętów-Ćmiłów i drogę z oświetleniem w miejscowości Ćmiłów. Natomiast Gmina Wólka wykorzysta dofinansowanie na przebudowę ciągu dróg gminnych w miejscowości Łuszczów Pierwszy oraz na przebudowę drogi w miejscowości Świdnik Duży. Gmina Jabłonna zamierza zrealizować przebudowę drogi - tzw. "Trzynastki" w Skrzynicach Pierwszych oraz przebudowę drogi w miejscowości Jabłonna Pierwsza.

Gmina Bychawa planuje budowę ul. Powstańców Warszawy w Bychawie i przebudowę drogi w miejscowości Józwów. Gmina Konopnica wyda pieniądze na przebudowę drogi w miejscowości Motycz i Motycz-Józefin oraz przebudowę drogi w miejscowości: Marynin, Radawiec Duży i Tereszyn. Natomiast Gmina Zakrzew przebuduje drogę w miejscowości Ponikwy (Gwizdów). Gmina Wojciechów zrealizuje inwestycję polegającą na przebudowie drogi gminnej i drogi wewnetrznej w miejscowości Nowy Gaj. Zaś Gmina Bełżyce planuje przebudowę dróg gminnych takich jak: ul. Żytnia oraz droga wewnętrzna z budową ul. Wojska Polskiego w miejscowości Bełżyce. Gmina chce też przebudować ul. Wzgórze w miejscowości Bełżyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.