Reklama

Reklama

Radni zdecydują co z Lubelskim Rowerem Miejskim. Jest szansa, że pojawi się latem

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 05:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Wikipedia

Radni zdecydują co z Lubelskim Rowerem Miejskim. Jest szansa, że pojawi się latem - Zdjęcie główne

Radni zdecydują co z Lubelskim Rowerem Miejskim | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rada Miasta Lublin zdecyduje, czy zostanie zwiększona kwota na funkcjonowanie systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Zaproponowano zmianię w uchwale budżetowej i jesli radni zgodzą się na takie rozwiązanie, to jednoślady pojawią się w lecie.

Reklama

Od kilku tygodnie Miaso Lublin szuka operatora systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Przetarg był ogłaszany dwa razy, ale nie udało się wyłonić wykonawcy. Zgłosiła się tylko jedna firma - Nextbike Polska, która swoją usługę wyceniła na 7,6 mln zł, a miasto zamierzało przeznaczyć na to 5,5 mln zł. W trakcie czwartkowej (29 kwietnia) sesji Rady Miasta Lublin, zapadnie decyzja, czy zostanie zwiększona kwota na funkcjonowanie LRM.

CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Rower Miejski będzie uruchomiony później. Miasto nadal szuka operatora

Radni będą głosować nad zmianą uchwały budżetowej miasta. W projekcie uchwały pojawiła się propozycja na liście wydatków, żeby zwiększyć kwotę na LRM. Zaproponowano dokonanie zmian polegających na "zwiększeniu o kwotę 700.000,00 zł planowanych wydatków na System Lubelskiego Roweru Miejskiego w związku z wpłynięciem w postępowaniu przetargowym oferty przekraczającej środki zaplanowane na realizację zadania". W zamian za to zostaną zmniejszone o kwotę 700.000,00 zł planowane wydatki na Rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie. Jeśli radni wyrażą zgodę, miejskie jednoślady pojawią się w lecie.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014 roku. Od 2016 roku działa w systemie aglomeracyjnym, bo wtedy do systemu dołączyła Gmina Świdnik i powiat świdnicki. Aktualnie w systemie jest ponad 119 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane 3,5 mln razy. W minionym sezonie można było korzystać z 911 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów, na 93 samoobsługowych stacjach zlokalizowanych w Lublinie i Świdniku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.