Reklama

Reklama

Będzie więcej pieniędzy na lubelski żużel w przyszłorocznym budżecie

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 16:31
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Będzie więcej pieniędzy na lubelski żużel w przyszłorocznym budżecie - Zdjęcie główne

Radni poprosili o zwiększenie kwoty na żużel do trzech i pół miliona zł na rundę zasadniczą i pięciuset tysięcy złotych w przypadku awansu do play-off | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina 3,5 mln zł zamiast planowanych 2 mln zł wyniesie dofinansowanie w budżecie miasta na 2021 rok dla klubu żużlowego Motor Lublin. O zwiększenie kwoty na żużel poprosili radni miejscy, którzy uważają, że brak większego wsparcia finansowego źle odbije się na sportowych wynikach.

Reklama

Radni z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka w środę (8 grudnia) złożyli wspólną interpelację do prezydenta Lublina. Chodzi o dofinansowanie lubelskiego żużla. Ma to związek z zaplanowaniem w budżecie na 2021 rok kwoty - zdaniem radnych - jedynie dwóch milionów złotych dla klubu żużlowego Motor Lublin na „promocję miasta poprzez sport". Stąd poprosili o zwiększenie tej kwoty do trzech i pół miliona zł na rundę zasadniczą i pięciuset tysięcy złotych w przypadku awansu do play-off.

Dodają, że w trakcie meczów użlowych w Lublinie, trybuny zawsze są pełne, oglądalność transmisji rozgrywek klubu Motor Lublin plasuje się na drugim miejscu w kraju ze wszystkich klubów ekstraligowych. Odniesiono się też do sytuacji sportu w czasach pandemii, która sprawiła, że na stadion przy Alejach Zygmuntowskich mogła wejść ograniczona liczba kibiców, co spowodowało drastyczny spadek wpływów ze sprzedaży biletów. Autorzy interpelacji stwierdzili, że ich obowiązkiem jest wspieranie klubu, dzięki któremu Lublin kojarzone jest według niech - z kulturą kibicowania, sportową rywalizacją na najwyższym poziomie, pasją i szacunkiem. Porównali również sytuację finansową lubelskiego klubu z klubami w innych, polskich miastach. Napisali, że w tym roku miasto Lublin wsparło klub dotacją w wysokości czterech milionów złotych, co w przeliczeniu na mieszkańca daje 11,77 zł. Dla porównania dodali, że w Lesznie dotacja wyniosła 13,38 zł, Gorzowie - 20,63 czy Częstochowie - 14,29 zL

- Obawiamy się, że brak zwiększenia wsparcia odbije się negatywnie na wynikach sportowych i może doprowadzić do zaprzepaszczenia kilku lat budowania marki Motor Lublin. Musimy pamiętać, że w Naszym regionie mecz żużlowy, to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również społeczne - integrujące całe rodziny. W związku z powyższym proszę o ponowną analizę budżetu uwzględniającą zwiększenie dotacji na klub żużlowy Motor Lublin - napisali radni. 

Władze miasta przychyliły się do tej propozycji. 

- W odpowiedzi na wniosek Radnych, zwiększą się również wydatki na promocję miasta poprzez sport o kwotę 1,5 mln zł, m. in. na promocję podczas zawodów żużlowych. Radni Miasta Lublin są współodpowiedzialni za kształt budżetu miasta, dlatego Prezydent przychylił się do ich prośby i z wnioskowanej przez Radnych w interpelacji kwoty 2 mln zł, przyznał 1,5 mln zł. - czytamy w autopoprawce do do projektu budżetu na 2021 rok, którą przesłał w czwartek (10 grudnia) rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin. 

Budżet na przyszły rok ma zostać uchwalony w trakcie najbliższej sesji Rady Miasta Lublin, którą zaplanowano na 17 grudnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy