Reklama

Reklama

Przez Lubelszczyznę przejedzie konwój z dużym sprzętem. Będą utrudnienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Przez Lubelszczyznę przejedzie konwój z dużym sprzętem. Będą utrudnienia - Zdjęcie główne

Przez Lubelszczyznę przejedzie konwój z dużym sprzętem | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przez Lubelszczyznę przejedzie konwój ze sprzętem drogowym. W związku z tym wystąpią utrudnienia drogowe.

Reklama

Tak duży sprzęt nie jechał nigdy przez Lubelskie

W województwie podkarpackim na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica drążony będzie tunel. Potrzebna będzie specjalna maszyna o długości 112 m i średnicy tarczy 15,2 m. Sprzęt transportowany jest z Hiszpanii w elementach. Tak dużych elementów po polskich drogach nigdy nie przewożono. 

- Część bezpośrednio drogą lądową na ciężarówkach, a największe elementy przypłynęły do Polski statkiem. Ze Szczecina do Opola przetransportowane zostały barkami i pontonami po Odrze, a dalej ruszą lądem, co może wiązać się z utrudnieniami w ruchu dla użytkowników dróg - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Największe elementy maszyny są już w drodze na miejsce inwestycji. GDDKiA przedstawiło szczegóły przejazdu konwoju przez województwo lubelskie.

Noc z 21 na 22 listopada

Transport maszyny TBM poruszał się będzie drogą ekspresową S17 z Warszawy w kierunku Lublina. W poniedziałek (21 listopada) o godz. 22:00 wyruszy z MOP Wola Korycka w woj. mazowieckim i po ok. godzinie przekroczy granicę woj. lubelskiego i mazowieckiego. O godz. 1.00, planowany jest postój przy węźle Skrudki, który potrwa 45 minut, a dalej przez węzeł Kurów Zachód transport wjedzie na S12. We wtorek (22 listopada) nad ranem, ok. godz. 4.30, konwój zatrzyma się na MOP Markuszów, gdzie pozostanie do godz. 22. 

Noc z 22 na 23 listopada

We wtorek transport wyruszy z MOP Markuszów o godz. 22:00. O północy dojedzie do węzła Lublin Sławinek, gdzie drogi ekspresowe S12 i S17 krzyżują się z S19. Stąd konwój będzie się jechał trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. W środę (23 listopada) od godz. 00:50 do 1:35 planowany jest postój w okolicach węzła Lublin Węglin. O godz. 5 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem, gdzie zaplanowano postój do godz. 22. 

Noc z 23 na 24 listopada

Konwój wyjedzie z MOP Rudnik w środę (23 listopada) o godz. 22. Po ok. 20 minutach dotrze do węzła Kraśnik Północ, a po kolejnych ok. 30 minutach do węzła Kraśnik Południe. W czwartek (24 listopada) ok. godz. 1:30 konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój. Następnie przejedzie między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę. 

Tej nocy przejazd zakończy się po. godz. 4 na MOP Bukowa - za granicą województwa podkarpackiego. Tam konwój będzie stał do godz. 22. 

Utrudnienia drogowe

W tracie przejazdu konwoju przez Lubelszczyznę, ruch w nocy na drogach ekspresowych S17 i S19 będzie spowolniony i możliwe są zatory.

- Transport będzie poruszał się z maksymalną prędkością 10 km/h na obiektach mostowych, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. Nie będzie możliwości wyprzedzenia go. W miarę możliwości prosimy więc kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Dodatkowo, w czasie przejazdu transportu przez węzły drogowe, wstrzymywany będzie ruch na włączeniach do S17 i S19 - informuje GDDKiA.

Konwoje będa mieć m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną. Będą też obecni piloci kierujący ruchem oraz obstawa Policji.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy