reklama
reklama

Prorektor Politechniki Lubelskiej doradza ministrowi nauki. Dołączył do prestiżowego zespołu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Prorektor Politechniki Lubelskiej doradza ministrowi nauki. Dołączył do prestiżowego zespołu - Zdjęcie główne

Profesor Wojciech Franus | foto Politechnika Lubelska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaProfesor Wojciech Franus z Politechniki Lubelskiej znalazł się w gronie 32 przedstawicieli środowiska akademickiego i naukowego, tworzących zespół doradczy ministra nauki.
reklama

Celem programów ds. „Społeczna odpowiedzialność nauki” i „Społeczna odpowiedzialność nauki II” oraz działalności upowszechniającej naukę, jest wsparcie projektów popularyzujących naukę oraz działań związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa. Dzięki nim uczelnie mogą otrzymać środki na upowszechnianie pracy swoich naukowców, badań i osiągnięć naukowych, prac rozwojowych, a także na organizację przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu.

- To dla mnie zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy uda się jeszcze bardziej zbliżyć naukę do społeczeństwa i pokazać, jak ważne są badania naukowe i ich wyniki dla rozwoju naszego kraju - mówi prof. Wojciech Franus.

Zespół doradczy, w skład którego wchodzi profesor Wojciech Franus, odpowiada za merytoryczną ocenę wniosków konkursowych, analizę zastrzeżeń wnioskodawców oraz weryfikację raportów końcowych z realizacji projektów. Nabór wniosków w konkursie „Społeczna odpowiedzialność nauki II” zakończył się w czerwcu, a wyniki powinny ukazać się pod koniec września i pod koniec października.

Prof. dr hab. inż. Wojciech Franus kieruje Katedrą Inżynierii Materiałów Budowlanych i Geoinżynierii oraz pełni funkcję prorektora ds. nauki Politechniki Lubelskiej. Jego specjalizacja to synteza materiałów porowatych, które są wykorzystywane m.in. do modyfikacji zapraw cementowych, tynków renowacyjnych, betonów i produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych. Do tego, po raz kolejny Uniwersytet Stanforda umieścił go na liście „The World’s Top 2% Scientists”, wyróżniając go jako jednego z najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama