Reklama

Reklama

Premier wprowadził drugi stopień alarmowy "Bravo" na terenie województwa lubelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: premier.gov.pl

Premier wprowadził drugi stopień alarmowy "Bravo" na terenie województwa lubelskiego - Zdjęcie główne

foto premier.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. To działanie o charakterze prewencyjnym.

Reklama

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, decyzja szefa rządu o wprowadzeniu stopnia alarmowego wiąże się z "aktualną dynamiczną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej"

Stopień alarmowy ma obowiązywać do 15 marca do godz. 23:59.

CZYTAJ RÓWNIEŻ :

 

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych. Wprowadza się go w sytuacji zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Stopnie alarmowe oraz stopnie alarmowe CRP, które dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni wprowadza, zmienia i odwołuje w drodze zarządzenia Prezes Rady Ministrów.

Szef rządu robi to po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W przypadkach niecierpiących zwłoki stopień alarmowy może zostać wprowadzony również przez ministra spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów - czytamy na stronie premiera

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy