Reklama

Reklama

Powstanie Strategia Kultury Lublin 2030. Każdy może pomóc w jej tworzeniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Powstanie Strategia Kultury Lublin 2030. Każdy może pomóc w jej tworzeniu - Zdjęcie główne

Powstanie Strategia Kultury Lublin 2030. Każdy może pomóc w jej tworzeniu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza cykl spotkań poświęconych tworzeniu Strategii Kultury Lublin 2030. Do udziału w wydarzeniach mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani działaniem i rozwojem miasta w obszarze kultury w perspektywie najbliższych lat.

Reklama

- Zależy nam na stworzeniu dokumentu stanowiącego plan działań w obszarze kultury na najbliższe lata. Serdecznie zapraszam do zaangażowania się w jego opracowanie wszystkie osoby, dla których sprawy lubelskiej kultury są ważne. Jestem przekonana, że dzięki wspólnej pracy uda nam się stworzyć Strategię odpowiadającą na potrzeby wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Kontynuując działania związane z tworzeniem przyjętej w ubiegłym roku Strategii Rozwoju Lublin 2030, Miasto ze środowiskiem kultury i mieszkańcami podejmuje prace nad strategią sektorową dla obszaru kultury. Ma to być rozwinięcie i uszczegółowienie zapisów strategii głównej.
 
- Tworząc założenia Strategii Kultury Lublin 2030 wykorzystano, m.in. ewaluację i raport końcowy z prac Tematycznych Grup Roboczych powołanych w ramach prac nad Strategią Lublin 2030 czy wnioski z jakościowej analizy materiałów zebranych podczas spotkań w Punktach Mobilnych. Pomocne okazały się również spotkania i warsztaty w ramach realizowanego przez Miasto projektu „Planu dla Dzielnic” - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Harmonogram spotkań: 9 maja, godz. 13.00-15.00 – Urząd Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, sala 252, II p., (tłumaczenie na PJM); 10 maja, godz. 17.00-19.00 – Baobab, ul. Krakowskie Przedmieście 39b, Witalnia (parter), głównym tematem spotkania będzie wizja kultury w mieście, jaką mają lubelskie organizacje pozarządowe oraz ich rola przy tworzeniu i realizacji Strategii Kultury Lublin 2030; 11 maja, godz. 17.00-19.00 – Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, ul. Krańcowa 106 (parter), głównym tematem spotkania będzie kultura w dzielnicach, jej znaczenie przy tworzeniu Strategii Kultury Lublin 2030 oraz wpływ na rozwój kultury w mieście; 12 maja, godz. 13.00-15.00 – Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, sala 105, I p., głównym tematem spotkania będą instytucje kultury, ich wizja kultury w mieście oraz pomysły dotyczące treści Strategii Kultury Lublin 2030; 17 maja, godz. 17.00-19.00 – Ratusz Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, sala obrad Rady Miasta Lublin (tłumaczenie na PJM).

Udział w spotkaniach nie wymaga zapisów. W III kwartale bieżącego roku planowane jest również przeprowadzenie konsultacji społecznych Strategii Kultury Lublin 2030.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy