Reklama

Reklama

Nowa infrastruktura w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. Zyska obiekt sportowy Sygnał i VI LO

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Nowa infrastruktura w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. Zyska obiekt sportowy Sygnał i VI LO - Zdjęcie główne

Powstanie nowa infrastruktura w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. Zyskają obiekty sportowe Sygnał i VI LO | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego wymieni zniszczone elementy ogrodzenia w pobliżu VI LO oraz obiektu sportowego Sygnał w dzielnicy Dziesiąta. Powstaną też parkingi rowerowe, piłkochwyty i siedziska stadionowe.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób,. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.

Wśród wybranyach projektów dzielnicowych znalazł się projekt "Sygnał i LO VI - wspólnie do celu" z dzielnicy Dziesiąta. Przewiduje on częściową wymianę ogrodzenia i bramy wjazdowej  na terenie działek, na których znajduje się VI Liceum Ogólnokształcące przy ul. Mickiewicza i obiekt sportowy Sygnał przy ul. Zemborzyckiej. W ramach zadania zainstalowane zostaną również modułowe parkingi rowerowe typu „U”, piłkochwyty za bramkami na boisku i siedziska stadionowe.

- "Sygnał i LO VI - wspólnie do celu" to kolejny projekt, który kontynuuje rozpoczętą kilka lat temu akcję tworzenia przyjaznej infrastruktury na terenie pomiędzy ul. Zemborzycką 3 a ul. Mickiewicza 36. W ramach wygranych poprzednich budżetów obywatelskich udało się zrealizować w tym roku boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią na terenie obiektu sportowego Sygnał. Kolejne zwycięskie projekty czekają na realizację - czytamy w opisie projektu. 

Celem projektu jest wymiana zniszczonych elementów ogrodzenia wokół i na terenie działek. Nowe ogrodzenie powstałoby wokół budynku liceum, wzdłuż ul. Słowackiego i wymienione byłoby małe ogrodzenie boiska trawiastego, brama wjazdowa i furtka wejściowa na obiekt Sygnał od strony ul. Zemborzyckiej. Autorzy projektu przekonują, że profesjonalne obiekty to uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej dzielnicy i umożliwią one okolicznym mieszkańcom spędzanie w aktywny sposób wolnego czasu, przyczynią się do popularyzacji zdrowego stylu życia i sportu.

Obiekty są ogólnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp na teren szkoły i obiektów sportowych jest możliwy w godzinach ich pracy.

- Wstęp na imprezy sportowe jest bezpłatny i ogólnie dostępny dla kibiców zgodnie z regulaminem korzystania z obiektów sportowych. Elementy składowe projektu wpłyną bezpośrednio na podniesienie bezpieczeństwa dla wszystkich osób korzystających z infrastruktury - czytamy dalej w opisie.

Koszt inwestycji na którą oddano 836 głosów, oszacowano na 349 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy