Reklama

Reklama

Ponad 320 rodzin w kwarantannie otrzymało pomoc od Miasta Lublin. To zakupy

Opublikowano: 7 stycznia 2021 13:42
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ponad 320 rodzin przebywających w kwarantannie otrzymało pomoc od Miasta Lublin. Wsparcie polega na dostarczaniu niezbędnych zakupów prez pracowników MOPR i strażników miejskich. Żeby otrzymać taką pomoc należy spełniać odpowiednie kryteria dochodowe.

Reklama

Pomoc dla rodzin w kwarantannie
 
Mieszkańcy Lublina przebywający na kwarantannie potwierdzonej przez Sanepid lub Policję mogą liczyć na pomoc w zabezpieczeniu niezbędnych artykułów spożywczych, higienicznych oraz leków. Dotychczas, takim wsparciem Miasto objęło łącznie 323 rodziny.
 
- Od samego początku trwania epidemii wychodzimy naprzeciw potrzebom osób pozostających w kwarantannie domowej. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy współpracy ze Strażą Miejską, dostarczają niezbędnych do codziennego funkcjonowania artykułów, szczególnie w sytuacji kwarantanny samotnych seniorów i mieszkańców z niepełnosprawnościami. Wsparcie odbywa się z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych i środków ochrony - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Dla kogo wsparcie?
 
Żeby otrzymać wsparcie w postaci realizacji niezbędnych zakupow, należy spełnić kryteria dochodowe. Pomoc należy się, gdy miesięczny dochód netto nie przekracza kwoty 701 zł w przypadku osób samotnych oraz 528 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie. To również forma pomocy dla osób nie mających rodziny lub bliskich mogących wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji, jak również nie dysponują możliwością dokonania zakupów przez internet
 
Pomocą są też objęci cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, w szczególności obywatele Ukrainy i Białorusi oraz osoby przebywające na kwarantannie, których dochody mieszczą się w przedziale do 1542,2 zł netto miesięcznie w przypadku osób samotnych lub 1161,6 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie.Takie osoby dostaną paczki żywnościowe wydawane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).
 
- W sytuacji przekroczenia wskazanych wyżej progów dochodowych osoba lub rodzina przebywająca na kwarantannie domowej może uzyskać paczkę żywnościową z jednej z organizacji pozarządowych, z którymi współpracuje Miasto Lublin. Każda ze wskazanych form pomocy udzielana jest wyłącznie w sytuacji braku rodziny lub innych bliskich osób mogących udzielić wsparcia w dostarczeniu niezbędnych artykułów oraz braku możliwości realizacji zakupów przez internet - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Gdzie się zgłosić?
 
Zainteresowani pomocą mogą skontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, którzy każdorazowo weryfikują sytuację rodzinną i dochodową osoby zgłaszającej się, a następnie kwalifikują do jednej ze wskazanych wyżej form wsparcia. Potrzebę objęcia pomocą należy zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, przy ul. Koryzonowej 2d, pod numerami telefonów: 81 466 53 30, 81 466 53 32 lub na e-mail [email protected]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.