- Politechnika Lubelska bardzo silnie związana jest z przemysłem. Taka współpraca to zawsze nowe możliwości dla uczelni. To przykład budowania synergii między środowiskiem naukowym a sektorem gospodarczym. Dzięki temu łączymy wiedzę z praktycznym doświadczeniem oraz zasilamy rynek rozwiązaniami opartymi na wynikach prac badawczych prowadzonych na uczelni - zaznacza prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.
- Współpraca pozwoli nam na wymianę wiedzy, zasobów, wpłynie na rozwój innowacyjności, a z drugiej strony przygotuje studentów do rzeczywistości na rynku pracy w branży FMCG. Liczymy na transfer technologii, wykorzystanie potencjału naukowców i studentów przy procesach produkcyjnych i badawczo-rozwojowych oraz promowanie polskiej branży spożywczej - mówi Justyna Budzyńska, członek zarządu Pszczółki.
Zgodnie z podpisaną umową, Politechnika i Pszczółka mają opracowywać oraz rozwijać projekty dotyczące nowych technologii, a także dzielić się doświadczeniami, wiedzą oraz umiejętnościami ekspertów.
- Będziemy stanowić wsparcie merytoryczne w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji, konfekcjonowania i pakowania wyrobów wytwarzanych w przedsiębiorstwie. Ponadto będziemy wspomagać „Pszczółkę” w optymalizacji procesów produkcyjnych ukierunkowanych na wzrost efektywności realizowanych procesów oraz ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Chodzi o tzw. zrównoważoną produkcję - wyjaśnia prof. Arkadiusz Gola z Katedry Informatyzacji i Robotyzacji Produkcji Politechniki Lubelskiej.
CZYTAJ TAKŻE: Naukowcy Politechniki Lubelskiej będą wspierać Powiat Lubelski. Podpisali umowę o współpracy
Z kolei studenci zyskają m.in. szansę odbycia praktyk i staży. Jak podkreśla rektor, celem uczelni jest zbudowanie kompleksowego modelu współpracy w obszarze dydaktyki.
- Bardzo ważnym elementem, mającym wpływ na jakość kształcenia przyszłej kadry inżynierskiej jest bezpośrednie zetknięcie się studentów z rzeczywistymi warunkami przemysłowymi. Poprzez praktyki i staże, a później realizowane projekty inżynierskie i prace dyplomowe nasi studenci będą przygotowywani do życia zawodowego - zwraca uwagę rektor.
Justyna Budzyńskai potwierdza, że studenci Politechniki Lubelskiej będą mieć możliwość pisania branżowych prac dyplomowych, które odpowiadają na potrzeby spółki - najczęściej chodzi o rozwiązanie konkretnego problemu technologicznego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.