reklama
reklama

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Lublinie. Specjaliści będą służyć pomocą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Lublinie. Specjaliści będą służyć pomocą - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaWe wtorek (23 lutego) przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W związku z tym m.in. Centrum Interwencji Kryzysowej, stowarzyszenie, fundacja i szpital będą świadczyć konsultacje psychologiczne dla chorych.
reklama

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją ustanowiony został przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku i przypada 23 lutego. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą chorobą na świecie, co do częstotliwości występowania. Na zaburzenia nastroju cierpi ok. 2 milionów Polaków, a co najmniej połowa osób, nie szuka pomocy specjalistów.

W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, specjaliści Centrum Interwencji Kryzysowej będą świadczyć konsultacje psychologiczne, przeznaczone dla chorych na tę chorobę i ich bliskich. Osoby cierpiące na depresję mogą także skorzystać z webinariów przygotowanych przez specjalistów psychiatrii Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

reklama

Władze miasta zaznaczają, że dzięki obchodom Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją następuję próba przełamywania istniejących w społeczeństwie stereotypów dotyczących depresji. Podkreślają też, że niestety, wciąż panuje przekonanie, że osoba, która konsultuje się z psychiatrą cierpi na chorobę psychiczną.

- Doświadczenia związane z pandemią Covid-19 i koniecznością społecznego dystansowania się miały ogromny wpływ na kondycję psychiczną wielu mieszkańców Lublina. Szacuje się, że częstotliwość występowania depresji podczas epidemii wzrosła na świecie od 2 do 7 razy w porównaniu z danymi z poprzednich lat. Dlatego Miasto Lublin w ramach współpracy z podmiotami i organizacjami pozarządowymi aktywnie włączyło się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Zachęcamy mieszkańców Lublina do skorzystania z oferty proponowanej w tym dniu przez poszczególne placówki i organizacje - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. społecznych.

reklama

We wtorek (23 lutego) w Centrum Interwencji Kryzysowej skorzystać można z bezpłatnych konsultacji psychologicznych dla osób, które chciałyby porozmawiać ze specjalistami na tematy dotyczące depresji. Specjaliści dostępni będą w godzinach od 7.00 do 19.00 w siedzibie Centrum, przy ul. ul. Probostwo 6A i pod numerem telefonu: 733 588 600. Będą również odpowiadać na wiadomości napływające na adres: pomoc@cik.lublin.eu. Podczas wizyty osobistej w Centrum obowiązuje zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

Porady telefoniczne udzielane będą również przez specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrów: Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, pod numerem: 783 703 500, w godz. 8.00-20.00, Fundacji Sempre a Frente, pod numerem 536 080 154, w godz. 11.00-16 00, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, pod numerem 81 72 44 778, w godz. 10.00-12.30, I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, pod numerami 535 674 379 i 535 658 549, w godz. 9.00-18.00.

reklama

- Specjaliści z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przygotowali cykl krótkich webinariów, przybliżających problematykę depresji. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z najczęstszymi mitami dotyczącymi tej choroby, jej przyczynami, metodami terapii oraz sposobami zapobiegania depresji. Materiały video dostępne będą na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama