Reklama

Reklama

Naukowiec Politechniki Lubelskiej dołączył do Komisji Ewaluacji Nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Naukowiec Politechniki Lubelskiej dołączył do Komisji Ewaluacji Nauki - Zdjęcie główne

Naukowiec Politechniki Lubelskiej dołączył do Komisji Ewaluacji Nauki | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Naukowiec z Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej został powołany na członka Komisji Ewaluacji Nauki.

Reklama

Komisja Ewaluacji Nauki liczy 34 członków, którzy wybrani spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze i instytuty międzynarodowe. Do komisji weszło też siedem osób z doświadczeniem w zakresie polityki naukowej, wskazanych przez Ministra Edukacji i Nauki. 

- Do zadań KEN należy przede wszystkim przeprowadzenie ewaluacji jakości działalności naukowej. Komisja odpowiedzialna jest również m.in. za przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji.  Komisja sporządza też opinie i oceny w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy, ewaluuje jakość kształcenia w szkołach doktorskich - informuje Iwona Czajkowska-Deneka rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Kadencja KEN będzie trwała 4 lata, czyli do końca 2027 r. 

Do Komisji dołączył dr hab. inż. Kamil Jonak z Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Został powołany na członka Komisji Ewaluacji Nauki. Uroczyste wręczenie powołań odbyło się w Warszawie.

Dr hab. inż. Kamil Jonak jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, a obecnie pracownikiem Katedry Informatyki. Realizowane przeze Niego badania są połączeniem informatyki technicznej, medycyny oraz psychologii. Ich przewodnim aspektem są prace nad plastycznością ludzkiego mózgu, a szczególnie nad zrozumieniem biologicznych sieci neuronalnych tworzących jego strukturę. Specjalizuje się również w analizie sygnałów, obrazów medycznych oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu IT do systemu ochrony zdrowia.

Jest koordynatorem Lubelskiej Unii Cyfrowej, członkiem: Rady ds. Cyfryzacji badań medycznych przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Komisji Nauk Nieliniowych Oddziału PAN w Lublinie oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje także w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierownik oraz wykonawca w 7 projektach badawczych, w tym grantach NCN, NCBR oraz ABM. Odbył staże badawcze w Klinice Okulistyki Uniwersytetu w Zurichu, Uniwersytecie w Tybindze oraz Uniwersytecie w Żylinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy