Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie otworzył w kwietniu blok operacyjny. Teraz z kolei planuje remont dotychczasowego centralnego traktu operacyjnego oraz dostawę specjalistycznego sprzętu medycznego. Mają powstać trzy sale operacyjne przystosowane do zabiegów i badań kardiologicznych w zakresie elektrofizjologii, elektroterapii i hemodynamiki. Ma to być szczególnie istotne m.in. z punktu widzenia diagnostyki i leczenia zawału serca, a także zaburzeń rytmu serca. Zaplanowano również dwie sale operacyjne dla niedawno powstałego oddziału neurochirurgicznego.
Dyrekcja szpitala podpisała właśnie umowę z firmą Max-Bud na wykonanie tych prac oraz umowy z dostawcami sprzętu medycznego.
- Dzięki tej inwestycji zostanie stworzona baza sprzętowa do prowadzenia kompleksowego procesu diagnostycznego, operacyjnego oraz terapii małoinwazyjnej chorób neurologicznych i neuroonkologicznych obejmujących m.in. zmiany neurologiczne w obrębie centralnego układu nerwowego, guzów kręgosłupa i nerwów obwodowych jak glejak czy oponiak - mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Oddział Neurochirurgii w szpitalu przy al. Kraśnickiej, który zaczął swoją działalność w strukturach placówki od lutego, należy do grupy wysoko specjalistycznych jednostek ochrony zdrowia i świadczy usługi medycznej w zakresie operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego. Kierownikiem oddziału został dr hab. n. med. Cezary Grochowski, a zatrudnionych zostało 11 lekarzy.
Poza pracami budowlanymi szpital zamierza kupić specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. mikroskop operacyjny, neurondoskop, stół operacyjny, stabilizatory czaszki typu Mayfield, ultradźwiękowe noże i aparaty USG.
- Dla mnie, marszałka województwa lubelskiego, najważniejsze jest to, że dzięki tej nowej inwestycji mieszkańcy uzyskają większą dostępność do procedur medycznych. Do tej pory, z powodu utrudnionego dostępu do świadczeń neurochirurgicznych, pacjenci byli często zmuszeni do szukania pomocy w innych województwach. Teraz jest duża szansa, że nastąpi zauważalna poprawa jeśli chodzi o dostępność do tych świadczeń - mówi marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.
Nowe sale operacyjne - kardiologiczne i neurochirurgiczne - mają być gotowe na przyjęcie pacjentów w 2025 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.