Reklama

Reklama

Mieszkańcy Ponikwody skarżą się na naganną jakość powietrza. Napisali petycję do prezydenta Lublina

Opublikowano: czw, 4 lut 2021 12:41
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy Ponikwody skarżą się na naganną jakość powietrza. Napisali petycję do prezydenta Lublina - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Ponikwody skarżą się na naganną jakość powietrza. Napisali petycję do prezydenta Lublina | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy dzielnicy Ponikwoda złożyli petycję w sprawie podjęcia kroków dla zapewnienia ochrony środowiska naturalnego, ograniczenia zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczenia wprowadzania zanieczyszczenia powietrza. Uważają, że jakość powietrza jest naganna i boją się o swoje zdrowie.

Reklama

Mieszkańcy ul. Kosynierów (dzielnica Ponikwoda), gdzie się głównie same domy jednorodzinne, w petycji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina zwrócili się z prośbą o podjęcie działań dla zapewnienia ochrony środowiska naturalnego, ograniczenia zaniczyszczenia i wprowadzania środowiska. Autorzy petycji powołują się na troskę o zdrowie i życie mieszkańców, na cele polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz programy wspierane i realizowane przez władze miast, ale nie podali w tych przypadkach konkretnych przykładów. Poprosili o podjęcie działań dla zapewnienia czystego powietrza w zimie, czyi w okresie grzewczym. 

- Stale obserwujemy bowiem i to odczuwamy, że jakość powietrza, którym oddychamy jest naganna. Zwłaszcza w godzinach popłudniowo-wieczornych, nocnych i nad ranem nie ma możliwości otworzenia okien i wietrzenia pomieszczeń, bowiem do mieszkań przedostaje się wówczas śmierdzące, zawiesiste powietrze przesycone wonią spalenizny. Wszystko to powoduje, iż żyjemy w ciągłym strachu o nasze zdrowie i zdrowie najbliższych - czytamy w petycji. 

Dlatego autorzy pisma poprosili o przeprowadzenia lub wzmożenie kontroli jakości powietrza dla wyeliminowania przypadków wprowadzania do powietrza zanieczyszczeń. 

Petycję złożono 19 stycznia. Władze miasta mają 3 miesiące na odpowiedź. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.