Reklama

Reklama

Miasto podsumowuje loterię "Rozlicz PIT w Lublinie". Rekordowe zainteresowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto podsumowuje loterię "Rozlicz PIT w Lublinie". Rekordowe zainteresowanie - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto podsumowało loterię "Rozlicz PT w Lublinie". Za pośrednictwem internetu udział zgłosiło 16 421 osób – to dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Reklama

- Co roku zachęcamy do rozliczania podatku dochodowego w Lublinie. To konkretne wsparcie finansowe dla miasta, ale i możliwość udziału w loterii z szansą na wygranie cennych nagród, w tym samochodu o napędzie hybrydowym. Bardzo nas cieszy rosnące i rekordowe zainteresowanie udziałem w jubileuszowej edycji loterii. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w miejskiej akcji i rozliczają podatki w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Termin składania zgłoszeń do piątej edycji loterii Rozlicz PIT w Lublinie upłynął 2 maja. W tym roku na zwycięzców czeka łącznie 15 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości: 1 tys. zł i 2 tys. zł. Nagrodą główną jest samochód osobowy Suzuki Swift o napędzie hybrydowym. Łączna wartość nagród w loterii wynosi blisko 110 tys. zł.
 
Losowanie nagród odbędzie się 16 maja przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną poprzez ręczne wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii. Z kolei w ubiegłorocznej, czwartej edycji loterii Rozlicz PIT uczestniczyło 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w Lublinie po raz pierwszy. Akcja „Rozlicz PIT w Lublinie” prowadzona jest od 2019 r.
 
 
- Wpływy z tytułu udziału w PIT stanowią około 1/5 wszystkich dochodów budżetu Miasta Lublin. Według danych Izby Administracji Skarbowej, w Lublinie jest ok. 240 tys. czynnych podatników PIT. Wpływ do kasy miasta w 2022 r. od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie to średnio ok. 2,4 tys. zł. W 2023 r. kwota ta będzie niższa i wyniesie około 2,1 tys. zł - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy