Reklama

Reklama

Lublin znowu chce pomóc Ukrainie. Decyzja należy do radnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin znowu chce pomóc Ukrainie. Decyzja należy do radnych - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miasta Lublin | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin planuje udzielić kolejnej pomocy Ukrainie. Wsparcie miałoby trafić do społeczności lokalnych i regionalnych tego kraju. Decyzję podejmą radni.

Reklama

W czwartek (8 września) odbędzie się pierwsza po wakacyjnej przerwie, sesja Rada Miasta Lublin. W porządku obrad znalazł się punkt "w sprawie udzielenia pomocy społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa". Zgodnie z nim Lublin miałby udzielić pomocy rzeczowej. Wsparcie ma być finansowane z budżetu Miasta Lublin, ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin przez osoby fizyczne i prawne na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z wojną.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym "Gminy, związki międzygminne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej, społecznościom lokalnym i regionalnym innych państw. Podstawą udzielania tej pomocy jest uchwała organu stanowiącego gminy, związku międzygminnego lub właściwego organu statutowego stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego".

- Z uwagi na zaistniałą sytuację postanawia się udzielić pomocy społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy. Pomoc zostanie udzielona w formie rzeczowej, tj. zakupów i dostarczenia pomocy humanitarnej. Pomoc zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na ogólną kwotę 340 155 zł - czytamy w projekcie uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy