Reklama

Reklama

Lublin: Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Jak jeździć w rejonie cmentarzy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Jak jeździć w rejonie cmentarzy? - Zdjęcie główne

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Jak jeździć w rejonie cmentarzy? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W rejonie lubelskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu drogowego. Powodem jest okres Wszystkich Świętych.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu

Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszki, które przypadają odpowiednio na 1 i 2 listopada. W tym okresie w rejonach lubelskich cmentarzy, nastąpią zmiany w organizacji ruchu.
 
- Mają one na celu umożliwić sprawne dotarcie w okolice nekropolii. Tak jak w latach ubiegłych, przygotowano rozszerzoną ofertę komunikacji miejskiej. Dostępne będą specjalne linie, tzw. cmentarne, przeznaczone do obsługi najczęściej wybieranych w tych dniach kierunków. Z kolei funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

 
Od godzin porannych 28 października do 3 listopada (rano) na ul. Cmentarnej będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza, a po obu stronach ulicy - zakaz zatrzymywania się. Wyjazd odbywać się będzie drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową do ronda im. Krupskiego. Aby wjechać na parking za pawilonami handlowymi kierowcy powinni korzystać z pierwszego wjazdu, a środkowym będzie się odbywał wyjazd z nakazem jazdy w prawo. Ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.
 
Z kolei zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) nastąpią 28 października po godz. 18.00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Państwowego Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Krupskiego 28 października wieczorem stanie zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.
 
Sygnalizacja świetlna będzie działać "na puls". Na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny nastąpi to w dniach 29-30 października i 1 listopada, natomiast światła na przejściu dla pieszych (między ulicami Krańcową a Sulisławicką) oraz na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu, zmienią tryb działania 30 października i 1 listopada.
 
Parkowanie będzie możliwe na parkingach przy cmentarzu, na nowym parkingu P&R przy ul. Grenadierów, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.
 

Cmentarz przy ul. Lipowej

 
Od godzin porannych 27 października do 3 listopada (rano) parking przy cmentarzu zostanie wyłączony z użytkowania, a miejsca postojowe przeznaczone na handel, zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego. Od 28 października do 2 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
 
 
Z kolei 1 listopada CHR Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem w godz. od 7.00 do 21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju.
 
- Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla około 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione. Ponadto, w celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych od 28 października do 2 listopada (rano) zostanie zniesiony zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego, co umożliwi postój pojazdów wzdłuż tej ulicy - dodaje Justyna Góźdź.
 

Cmentarz przy ul. Pszczelej

 
1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek, żeby powstały dodatkowe miejsca postojowe. Powrót spod cmentarza będzie możliwy ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.
 

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

 
1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał jednokierunkowo ul. Folwarczną.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy