Reklama

Reklama

Lublin: Zaczyna się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zaczyna się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Lublin: Zaczyna się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza głosowanie na projekty z kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają 135 projektów na liście głosowania.

Reklama

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego zaczyna się w piątek (23 września) i potrwa do 10 października. Do rozdysponowania jest ponad 14 mln zł pochodzących z miejskiego budżetu. Projekty, na które zostaną wydane te pieniądze, zgłaszali wcześniej mieszkańcy. Są to m.in. różne inwestycje, w tym remonty.

- Ruszamy z głosowaniem na projekty z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Zachęcam do wsparcia zgłoszonych pomysłów. Udział w głosowaniu to wyraz zaangażowania w życie lokalnych społeczności, wpływ na rozwój i zwiększenie komfortu życia w poszczególnych częściach naszego miasta - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W tej - IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin głosowanie dotyczyć będzie 135 projektów, w tym 82 dzielnicowych i 53 ogólnomiejskich. Głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każdy ma do dyspozycji 4 głosy - 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.       

Podobnie jak w latach ubiegłych głosy można oddać na dwa sposoby. Żeby zagłosować w formie elektronicznej, trzeba wejść na stronę www.lublin.eu/budzetobywatelski i kliknąć w zakładkę poświęconą głosowaniu. System poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób.

Natomiast, aby głosować w formie papierowej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Nie można przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób, ponieważ nie będą przyjmowane. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ich dokładne adresy podane są na stronie lublin.eu. Zagłosować można także w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, I piętro, pok. 107) i w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów (ul. Krochmalna 13i). Kartę do głosowania można wypełnić na miejscu lub przynieść ze sobą kartę uprzednio wydrukowaną i wypełnioną. Jej formularz dostępny jest na stronie lublin.eu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy