Reklama

Reklama

Lublin: Zaczęło się odśnieżanie miasta. Specjalistyczny sprzęt już pracuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zaczęło się odśnieżanie miasta. Specjalistyczny sprzęt już pracuje - Zdjęcie główne

Lublin: Zaczęło się odśnieżanie miasta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W związku z opadami śniegu, trwa już odśnieżanie miasta. Na ulice wyjechał specjalistyczny sprzęt.

Reklama

Od środy (23 listopada) od godz. 20.00 trwa akcja zimowego utrzymania miasta. W odśnieżanie ulic i chodników zaangażowanych jest 40 specjalistycznych pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Na terenach objętych stałym utrzymaniem pracują brygady odśnieżające ręczne. Koszty realizacji dotychczasowej akcji zimowego utrzymania miasta w rozliczeniu dobowym (24 listopada do godz. 5.00) wyniosły 170 tys. zł. Dokładne kwoty poznamy po zakończeniu akcji.
 
- Z uwagi na ciągły opad śniegu oczyszczanie chodników, w zależności od rejonu miasta, rozpoczęto pomiędzy godz. 4.00 a 5:30, zaczynając w pierwszej kolejności od schodów i kładek dla pieszych. Akcję odśnieżania utrudniają stałe opady śniegu. Ulice w całym mieście są przejezdne, ruch odbywa się jednak wolno. Po porannym szczycie sytuacja powinna ulec poprawie. Apelujemy o zachowanie ostrożności zarówno kierowców jak i pieszych. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały dzień - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Prace związane z zimowym utrzymaniem miasta, poza pługowaniem i posypywaniem solą głównych ulic objętych I i II kategorią zimowego utrzymania, dotyczą odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, schodów oraz obiektów inżynierskich objętych stałym utrzymaniem. Akcja obejmuje również pługowanie i posypywanie wydzielonych pasów ruchu, zatok autobusowych dla pojazdów komunikacji miejskiej, zatok przystankowych oraz skrzyżowań z ulicami o niższych kategoriach. Pługowanie, posypywanie solą, mieszanką soli i piasku oraz piaskiem dotyczy ulic objętych III kategorią zimowego utrzymania oraz ulic niezaliczonych do żadnej z kategorii. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, a potem pozostałe, według przypisanej kategorii. Tereny nie będące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym - na zgłoszenie. Takie odśnieżanie jest realizowane po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.
 

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów: w zakresie dróg - tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobotaniedziela i dni świąteczne); w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym - tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku); w zakresie miejsc parkingowych - tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku); w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy