Reklama

Reklama

Lublin: Akcja zimowego odśnieżania trwa. Wiemy ile dotąd kosztowała

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Akcja zimowego odśnieżania trwa. Wiemy ile dotąd kosztowała - Zdjęcie główne

Akcja zimowego odśnieżania trwa. Wiemy ile dotąd kosztowała | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie miasta kontynuowana jest akcja zimowego utrzymania. Chodzi o tereny znajdujące się w pasie drogowym i położone poza nim, która rozpoczęła się jeszcze przed świętami.

Reklama

Z uwagi na opady śniegu akcja zimowego utrzymania miasta zaczęła się w nocy z 23 na 24 grudnia. Odśnieżono wówczas ulice i chodniki objęte stałym utrzymaniem. Dodatnie temperatury w ciągu dnia, z godziny na godzinę wpływały na poprawę warunków na lubelskich drogach. Ale następnej nocy warunki pogodowe uległy pogorszeniu. 

- Opady deszczu w połączeniu z minusową temperaturą spowodowały oblodzenie jezdni i chodników. Tym samym prace koncentrowały się na zapewnieniu bezpiecznych warunków na drogach poprzez posypywanie jezdni solą, a chodników piachem. Celem prac było doprowadzenie do uzyskania czarnej nawierzchni na głównych ciągach komunikacyjnych oraz uszorstnienie nawierzchni chodników objętym stałym utrzymaniem - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W nocy z 24 na 25 grudnia na jezdniach pracowało 31 dużych oraz 13 mniejszych pługosolarek. Ooczyszczono i uszorstniono ponad 500 tys. mkw. chodników, schodów i kładek dla pieszych. Mróz sięgający -14 stopni, utrudniał prowadzenie akcji ze względu na mniejszą skuteczność działania soli. Niska temperatura skracała też długość skutecznego uszorstnienia chodników.
 
- Stan ulic oraz chodników jest na bieżąco kontrolowany, jednak cykliczne rozmarzanie nawierzchni w dzień, a następnie zamarzanie nocą powoduje konieczność ponawiania prac utrzymaniowych. Prowadzone są także prace na ulicach zgłaszanych interwencyjnie - dodaje Justyna Góźdź.
 
 
Akcja zimowego utrzymania miasta objęła również tereny poza pasem drogowym. Prace były realizowane również na Deptaku i Placu Litewskim oraz na alejkach w wąwozach i parkach m.in. w Ogrodzie Saskim i Parku Ludowym.

Łączny koszt prac zimowego utrzymania w pasie drogowym za okres od 23 grudnia od godz. 6.00 do 27 grudnia do godz. 6.00 to ponad 510 tys. zł. Składa się na niego odśnieżanie i zwalniacze śliskości na jezdniach, pługowanie chodników oraz likwidacja śliskości na chodnikach, schodach i kładkach. W okresie świątecznym, mieszkańcy zgłosili 50 zgłoszeń.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy