Reklama

Reklama

Lublin: Wyszukiwarka internetowa odnajdzie groby. Ratusz przypomina z okazji Wszystkich Świętych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Wyszukiwarka internetowa odnajdzie groby. Ratusz przypomina z okazji Wszystkich Świętych - Zdjęcie główne

Cmentarz na Majdanku | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ratusz przypomina, że działa wyszukiwarka grobów na cmentarzach przy ul. Białej i na Majdanku.

Reklama

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki. W związku z tym Miasto Lublin przypomina, że istnieje możliwość skorzystania z narzędzia pozwalającego odszukać miejsce pochówku zmarłej osoby. Za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej Grobonet można odnaleźć groby na dwóch lubelskich cmentarzach komunalnych – przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 oraz przy ul. Białej 3.
 
- Funkcjonujący już od 12 lat Grobonet dysponuje bazą blisko 70 tys. pochowanych osób. Po wpisaniu danych osoby zmarłej w polu wyszukiwania, wyświetlą się nie tylko fotografie nagrobka i dokładne wskazanie sektora, rzędu i numeru kwatery, ale również dane wszystkich pozostałych osób pochowanych w tej lokalizacji. System umożliwia także zapalenie wirtualnego znicza z dedykacją. Wyszukiwarka internetowa Grobonet dostępna jest na stronie internetowej cmentarze.lublin.eu - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Systemem Grobonet objęty jest m.in. cmentarz na Majdanku, na którym jest około 40 tys. grobów i ponad 65 tys. pochowanych osób. Cmentarz jest poddawany modernizacjom oraz powiększany o nowe obszary na pochówki, co było możliwe dzięki wprowadzonym zmianom planistycznym. Od kilku lat kontynuowane są prace przy budowie nowej infrastruktury technicznej. Zakończył się kolejny etap prac budowy nowych ciągów komunikacyjnych w trzech sektorach.
 
- W latach 2020-2022 łącznie na ponad 164 tys. m2 terenu cmentarza wykonano nowe asfaltowe alejki, oświetlenie, sieć wodociągową, punkty poboru wody i zagospodarowano zieleń. Wartość nakładów finansowych poniesionych w tym czasie przez Miasto wyniosła ponad 6 mln zł. Prace w tym zakresie będą kontynuowane. Jednocześnie na cmentarzu na Majdanku trwają przygotowania do budowy  miejskiego kolumbarium z 1500 niszami. To zadanie jest na etapie postępowania przetargowego - dodaje Monika Głazik.
 
 
Poza tym, trwa przetarg na projekt nowego cmentarza komunalnego na Sławinie, pomiędzy ul. Korpusu Ochrony Pogranicza (przedłużenie ul. Zelwerowicza) a ul. Bohaterów Września. Nowy cmentarz komunalny będzie miał powierzchnię około 62 ha i znajdzie się na nim w przyszłości miejsce na około 120 tys. pochówków – będą to zarówno groby murowane, ziemne, pola urnowe, kolumbaria, katakumby, jak i aleja zasłużonych. Na nowym cmentarzu znajdą się wszystkie niezbędne obiekty do pochówków oraz infrastruktura techniczna.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy