Reklama

Reklama

Lublin: WSEI chce pomóc wybrać studia kandydatom. Powstał specjalny test

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie

Lublin: WSEI chce pomóc wybrać studia kandydatom. Powstał specjalny test - Zdjęcie główne

Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie | foto Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie stworzyła internetowy test do badania preferencji edukacyjno-zawodowych. Uczelnia liczy na to, że będzie to cenna pomoc dla tegorocznych kandydatów na studia.

Reklama

Pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, zachęcają do użycia narzędzia diagnostycznego, które ma pomóc przy wyborze kierunku studiów. Test "Edukacja – Zawód” służy do badania preferencji edukacyjno-zawodowych.

Zdaniem WSEI wyniki testu mogą być ważnym punktem w procesie dokonywania wyboru kierunku kształcenia lub rozwoju zawodowego przez uczniów szkół średnich. Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o dalszej edukacji? Jaki kierunek studiów wybrać? Krótki test przygotowany przez WSEI wskaże obszary naukowe, a co za tym idzie zawody, w których umiejętności absolwenta szkoły średniej są najbardziej pożądane.

- Nasz test to narzędzie, które od wielu lat pomaga kandydatom na studia w wyborze najodpowiedniejszej dla nich ścieżki kształcenia. Test to narzędzie diagnostyczne sprawdzone już przez blisko 160 nauczycieli podstaw przedsiębiorczości i kilka tysięcy uczniów z całej Polski - mówi Teresa Bogacka, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Test dostępny jest na stronie internetowej https://edukacja-zawod.wsei.lublin.pl. Składa się z ponad stu zagadnień, do których absolwent ustosunkowuje się na skali: zdecydowanie nie zgadzam się – nie zgadzam się – nie mam zdania – zgadzam się – zdecydowanie zgadzam się. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania automatycznie zostaje wygenerowana informacja na temat preferencji, zainteresowań i predyspozycji edukacyjno-zawodowych. Wypełnienie testu trwa ok 15 min. Test i jego wynik jest całkowicie bezpłatny, można również wypełniać go wielokrotnie i powracać do uzyskanych wcześniej wyników.

- Test przygotowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie oczywiście nie zastąpi osobistego kontaktu z doradcą zawodowym lub instytucją zajmującą się planowaniem kariery zawodowej, jednak z uwagi na profesjonalne przygotowanie, łatwość obsługi i automatycznie generowaną informację zwrotną, test "Edukacja – Zawód” może stanowić cenne źródło informacji o preferencjach i zainteresowaniach edukacyjno-zawodowych, dlatego zachęcamy do jego wypełnienia i sprawdzenia wyników - dodaje Teresa Bogacka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy