Reklama

Reklama

Lublin: Węglin Południowy potrzebuje dodatkowego przystanku i przejścia dla pieszych. Jest petycja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Węglin Południowy potrzebuje dodatkowego przystanku i przejścia dla pieszych. Jest petycja - Zdjęcie główne

Lublin: Węglin Południowy potrzebuje dodatkowego przystanku i przejścia dla pieszych. Jest petycja | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wybudowania przystanku i przejścia dla pieszych na Węglinie Południowym, dotyczy petycja złożona do prezydenta Lublina.

Reklama

Do prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka złożono petycję, która dotyczy budowy przystanku "Jaspisowa 02" na ul. Jana Pawła II między przystankami "Roztocze 02" a Gęsia "02". W petycji jest też prośba o utworzenie przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II, na wysokości bloku przy ul. Gęsiej 29.

- Dystans pomiędzy wyżej wymienionymi, istniejącymi przystankami wynosi ponad 800 metrów. Mieszkańcy bloków w dzielnicy Węglin Południowy położonych na południe od ul. Jana Pawła II, a pomiędzy ul. Jantarową i ul. Gęsią są często zmuszeni do pokonywania dużych dystansów, przez to, że pomiędzy przystankami "Gęsia" i "Roztocze" brakuje przystanka - napisał autor petycji. - Mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy ul. Cyrkoniowej czy ul. Kwarcowej  w tej sytuacji muszą wybierać pomiędzy "Skyllą a Hybrydą", ponieważ tak czy inaczej muszą pokonać dystans kilkuset metrów. Dzięki nowemu przystankowi tysiące mieszkańców dzielnicy Węglin Południowy będzie mogło szybciej dostać się do swojego miejsca zamieszkania, pracy czy nauki.

Zdaniem autora petycji Węglin Południowy to najszybciej rozwijająca się dzielnica Lublina, która ma jednocześnie zbyt ubogą dostępność komunikacji miejsiej. Dlatego proponuje wybudować przystanek na ul. Jana Pawła II. Przekonuje, że nowy przystanek nie zakłóciłby trasy linii autobusowych i trolejbusowych w tych okolicacb, bo dodano by tylko dodatkowy przystanek do istniejących już w tym rejonie linii. Równocześnie uważa, że po drugiej stronie ul. Jana Pawła II też powinień stanąć przystanek. Miałby zostać wybudowany na wysokości lokalu usługowego Węglin Retail Park.

Oprócz tego między nowo wybudowanymi przystankimi, według autora powinno powstać przejście dla pieszych. Dzieki przejściu poprawiłby się dostęp między osiedlami mieszkaniowymi na Węglinie Południowymi a lokalami usługowymi i restauracjami.

- Obecnie dystans pomiędzy przejściami dla pieszych na ul. Jana Pawła II wynosi ponad 800 metrów przez co część ludzi zmuszona jest chodzić "na kwadratowo", a druga część przejść przechodzi przez tę ulicę "na dziko", co stwarza ryzyko wypadku z udziałem pieszych - czytamy w petycji.

Petycja wpłynęła na początku listopada. Zgodnie z prawem termin udzielenia odpowiedzi nie później niż 3 miesięce od dnia złożenie petycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy