- Zieleń w miastach to nie tylko estetyka, to także przestrzeń, która wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. To miejsca, gdzie możemy odpocząć, zrelaksować się, a także korzystać z rekreacji i być aktywnymi fizycznie. W Lublinie takie enklawy często możemy odnaleźć w środku osiedli mieszkaniowych, a Wąwóz Pokolenia, który objęliśmy projektem tegorocznego Zielonego Budżetu, jest przykładem takiego terenu bogatego pod względem flory i fauny - mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
Głównym założeniem prac w Małym Wąwozie LSM było pozostawienie naturalnego charakteru tego miejsca.
- Ekologiczne powiązania wzmocniono poprzez wzbogacenie runa nowymi okrywowymi gatunkami bylin i krzewów. Pojawiło się tam łącznie 683 m2 nowych nasadzeń rośłin, takich jak śnieguliczki, derenie, forsycje, bodziszki i pióropuszniki, czyli gatunków przeznaczonych do tzw. suchego cienia. Teren uzupełniają nasadzenia czeremchy, mała architektura o naturalistycznym charakterze – 5 drewnianych ławek i 2 kosze, zaś edukacyjna drewniana konstrukcja światowid i dwie tablice informacyjne przybliżają bogactwo przyrodnicze lubelskich wąwozów i suchych dolin - tłumaczy
Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Wąwóz zrealizowano z tegorocznego Zielonego Budżetu „Naturalnie, w mieście!” na podstawie koncepcji zagospodarowania powstałej w 2017 roku, również z projektu Zielonego Budżetu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.