Reklama

Reklama

Lublin: w czwartek głosowanie nad petycją "Pilnuj budżetu". Autorzy petycji namawiają, by dzwonić do radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Życie i Rodzina

Lublin: w czwartek głosowanie nad petycją "Pilnuj budżetu". Autorzy petycji namawiają, by dzwonić do radnych - Zdjęcie główne

Lublin: w czwartek głosowanie nad petycją "Pilnuj budżetu". Autorzy petycji namawiają, by dzwonić do radnych | foto Fundacja Życie i Rodzina

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelskie środowiska narodowe i pro-life ruszają z akcją "Zadzwoń do radnego i wyraź poparcie dla petycji "Pilnuj budżetu". Ma to związek z petycją zgodnie z którą Miasto Lublin miałoby przestać finansować podmioty, które zdaniem aktywistów popierały Strajk Kobiet i promują aborcję oraz ideologię LGBT.

Reklama

Petycja "Pilnuj budżetu"

Lubelskie środowiska narodowe i pro-life niedawno rozpoczęły zbiórkę podpisów pod swoją petycją - "Pilnuj budżetu". Chodzi w niej o to, by Miasto Lublin nie finansowało niektórych instytucji, stowarzyszeń i fundacji. Działacze informują, że mieszkańcy miasta, którzy się pod nią podpisali, chcą zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy podmioty, które popierały Strajk Kobiet i promują aborcję oraz ideologię LGBT. Aktywiści uważają, że to marnowanie pieniędzy mieszkańców miasta.

Działacze zaznaczają też, że kilka miesięcy temu w wyniku obywatelskiego monitoringu systemu  dotacji miejskich, wykazano, że "Rada Miasta przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się  konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny".  Zdaniem autorów petycji, generowanie kosztów przez dofinansowywanie podmiotów, których  działania są sprzeczne z wartościami konstytucyjnymi – nie jest celowe  i nie stanowi realizacji interesu publicznego.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: petycja "Pilnuj budżetu" środowisk narodowych i pro-life. Radni wydali opinię [WIDEO]

Dodają również, że Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce, a dług ten  rośnie, pomimo czynionych jeszcze w 2008 roku prognoz, że będzie spadał. W opinii aktywistów, w czasie lockdownu, gdy wielu obywateli traci możliwość zarobkowania, marnowanie publicznych pieniędzy na szkodliwe ideologie jest szczególnie bulwersujące.

Można zadzwonić do radnych

Petycję opiniowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Lublin, która wydała negatywną opinię wobec pisma i z taką rekomendacją zostanie przedstawiona pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta Lublin, która odbędzie się w najbliższy czwartek (24 czerwca). Dlatego autorzy pisma ruszają z akcją "Zadzwoń do radnego i wyraź poparcie dla petycji "Pilnuj budżetu". 

- W demokracji wybieramy naszych przedstawicieli we władzach, dlatego  mają oni obowiązek wysłuchać żądań obywateli. Zadzwoń już dzisiaj do radnego i nakłoń do głosowania za petycją "Pilnuj budżetu" -  powiedział Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Zbiórkę podpisów pod petycją zainicjowała Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin. Treść petycji można znaleźć na  stronie www.pilnujbudzetu.pl.

Lista radnych, z którymi można się kontaktować

Marcin Bubicz / 81 466 16 50 / mail:  marcin.bubicz@lublin.eu
Zbigniew Jurkowski /  602 228 665 / mail:  zbigniew.jurkowski@lublin.eu
Grzegorz Lubaś / 81 466 16 50 / mail: grzegorz.lubas@lublin.eu
Bartosz Margul / 884 621 162 / mail: bartosz.margul@lublin.eu
Elżbieta Dados /  660 781 956 / mail: elzbieta.dados@lublin.eu
Leszek Daniewski /  603 752 573, 81 466 16 50 / mail:  leszek.daniewski@lublin.eu
Piotr Choduń / 81 466 16 50 / mail: piotr.chodun@lublin.eu
Magdalena Kamińska / 609 192 379 / mail: magdalena.kaminska@lublin.eu
Stanisław Kieroński /81 466 16 50 /  mail: stanislaw.kieronski@lublin.eu
Monika Kwiatkowska /  500 286 724 / mail: monika.kwiatkowska@lublin.eu
Jadwiga Mach / 603 111 508 / mail: jadwiga.mach@lublin.eu
Marcin Nowak /  81 466 16 50 / mail : marcin.nowak@lublin.eu
Monika Orzechowska /  501 320 065 / mail: monika.orzechowska@lublin.eu
Adam Osiński /  518 448 195 / mail: adam.osinski@lublin.eu
Jarosław Pakuła /  81 466 16 50 / mail: jaroslaw.pakula@lublin.eu
Anna Ryfka / 534 224 222 / mail: anna.ryfka@lublin.eu
Dariusz Sadowski /  81 466 16 50 / mail:  dariusz.sadowski@lublin.eu
Zbigniew Targoński /  81 466 16 50 / mail: zbigniew.targonski@lublin.eu
Maja Zaborowska /  697 599 525 / mail: maja.zaborowska@lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy