Reklama

Reklama

Lublin: Urząd ma być bardziej dostępny dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Urząd ma być bardziej dostępny dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych korzystać można ze stanowiskowej pętli indukcyjnej, czyli urządzenia wzmacniającego dźwięk dla użytkowników aparatów słuchowych.

Reklama

- Mieszkańcy, którzy odwiedzają Wydział to w dużej mierze osoby ze szczególnymi potrzebami – z niepełnosprawnościami wzroku, ruchu, słuchu, a także w zaawansowanym wieku. Z myślą o nich wprowadzamy techniczne rozwiązania ułatwiające wizytę w urzędzie, a tym samym załatwienie spraw związanych z codziennym funkcjonowaniem. Pętla indukcyjna wzmacnia sprawną komunikację, a tym samym zwiększa komfort wizyt w Urzędzie - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie w załatwieniu istotnych spraw związanych z poprawą warunków życia i usuwania barier utrudniających funkcjonowanie. Każdego dnia udziela informacji o przysługujących ulgach i uprawnieniach. Obecnie rozpatruje złożone zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023.

- Stanowiskowa pętla indukcyjna, w którą został wyposażony Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych, to urządzenie uzupełniające istniejące tu wcześniej udogodnienia wprowadzane z myślą o osobach z niepełnosprawnością słuchu. Zatrudniona jest osoba posługująca się Polskim Językiem Migowym. Poza tym, tak jak w całym Urzędzie Miasta Lublin, uzyskać można zdalną pomoc tłumacza języka migowego poprzez połączenie online, jak również umówić się na tłumaczenie bezpośrednie wizyty (pisząc na adres tlumaczpjm@lublin.eu) - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dodatkowo, pracownicy Miasta Lublin wzięli udział w szkoleniach oraz wzmocnili swoje kompetencje w zakresie zwiększania dostępności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy