Reklama

Reklama

Lublin: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał nowoczesny sprzęt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał nowoczesny sprzęt - Zdjęcie główne

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 20 pomp insulinowych trafiło do pacjentów oddziału Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. To kolejny element wsparcia udzielanego przez UNICEF dzięki porozumieniu z Miastem Lublin.

Reklama

- Współpraca nawiązana przez nas z UNICEF pozwala świadczyć szerokie wsparcie w wielu obszarach, zarówno mieszkańcom i mieszkankom Lublina, jak i uchodźcom i uchodźczyniom z ogarniętej wojną Ukrainy, dla których nasze miasto stało się drugim domem. Szczególnie ważna jest pomoc w zakresie ochrony zdrowia. Specjalistyczny sprzęt do leczenia małych pacjentów z cukrzycą pozwoli na objęcie ich skuteczną i nowoczesną terapią, co zabezpieczy przed rozwojem choroby i umożliwi dalszy rozwój i naukę - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Pompy insulinowe przekazano na Oddział Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii. Służą do kontrolowanego, stałego wlewu insulin dla dzieci i są koordynowane z systemem monitorowania glikemii.

- Niektóre z przybywających do nas dzieci były już leczone w Ukrainie z powodu cukrzycy typu 1, natomiast u części dzieci zachorowanie wystąpiło już po przyjeździe do Polski. Cukrzyca jest często ujawniana w stanie dużego stresu, a ostatnie miesiące były dla naszych nowych pacjentów niewątpliwie źródłem bardzo trudnych doświadczeń. Nowoczesne sposoby terapii i monitoringu glikemii pozwolą na wyrównanie choroby wymagającej stałej podaży insuliny, a tym samym znacznie opóźnią wystąpienie ewentualnych powikłań - mówi prof. Iwona Beń-Skowronek, kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej z Pracownią Endokrynologiczno-Metaboliczną Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Podpisane w ubiegłym roku porozumienie pomiędzy Miastem a UNICEF przewiduje przekazanie Lublinowi blisko 19 mln zł w formie gotówkowej i darów rzeczowych. Głównym celem jest wsparcie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji. Do tej pory zrealizowano szereg działań służących zarówno uchodźcom z Ukrainy, jak i dotychczasowym mieszkańcom Lublina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy