Reklama

Reklama

Lublin: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał dofinasowanie na przebudowę i sprzęt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWL w Lublinie

Lublin: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał dofinasowanie na przebudowę i sprzęt - Zdjęcie główne

Lublin: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał dofinasowanie na przebudowę i sprzęt | foto UMWL w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał dofinansowanie na sprzęt i przebudowę Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki.

Reklama

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył dyrektorowi szpitala Ryszardowi Śmiechowi aneks do umowy w związku z przebudową części Uniwersyteckiego Szpitala Dzieięcego. Pod aneksem podpisał się również rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska. Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią fundusze unijne, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa.

To kolejne zwiększenie dofinansowania w ramach tego projektu. Realizowana przez szpital inwestycja ma na celu poprawę stanu oraz jakości życia pacjentów. Cały projekt opiewa na kwotę blisko 118 mln zł, z czego łączne dofinansowanie to blisko 60 mln zł (w tym pieniądze unijne stanowią ponad 34 mln zł, a ponad 25 mln zł pokrywa Budżet Państwa).

- Staramy się zabezpieczać potrzeby zdrowotne mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Obiecałem panu rektorowi, że wszystkie tzw. wolne środki z kończącego się Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 będziemy starali się lokować w dziecięcy szpital kliniczny. Na tym nie kończymy, bo pieniądze jeszcze pozyskamy - zadeklarował marszałek Jarosław Stawiarski.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie jest jedynym szpitalem w regionie, który ma centrum urazowe z lądowiskiem, oddział intensywnej terapii, kardiologię i stację dializ. - Umiejscowienie w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym pięciu oddziałów przyspieszyło prace i umożliwi zakończenie zadania w terminie - mówił dyrektor szpitala dziecięcego Ryszard Śmiech.

- Uniwersytecki Szpital Dziecięcy jest to jedyny wysoko specjalistyczny szpital w naszym regionie, który gwarantuje najwyższe usługi leczenia najmłodszych pacjentów. Dziękuję bardzo panu marszałkowski za okazywaną pomoc - dziękował rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska.

W ramach projektu planuje się m.in: przebudowę pomieszczeń części medycznej szpitala, modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej oraz wszelkie prace modernizacyjne, umożliwiające świadczenie wysokiej jakości usług medycznych, roboty budowlane, takie jak: roboty rozbiórkowe, przygotowanie miejsca do prac budowlanych, roboty ziemne, budowa i przebudowa obiektów podstawowych, montaż otworów okiennych i drzwiowych, roboty wykończeniowe wewnętrzne, ścianki działowe, tynki gipsowe i płytki ceramiczne, posadzki i podłogi, sufity, roboty malarskie, roboty instalacyjne, które dotyczyć będą instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, gazów medycznych, c.o., wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, technologicznych, elektrycznych i multimedialnych w pomieszczeniach działalności podstawowej i pomocniczej oraz instalacji przeciwpożarowej.

Do tego w ramach projektu przebudowane zostaną Oddziały: Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej,    Otolaryngologii, Ortopedii I i II, Ogólnopediatryczny, Endokrynologiczny, Rotacyjny, Nefrologii, Pulmunologii, Alergologii, Neurologii, Chirurgii i Traumatologii, Kardiologii, Patologii Niemowląt i Patologii Noworodków, Poliklinika. Zakupiony zostanie sprzęt, m.in.: Sekwenator do analizy chimeryzmu komórkowego, Aparat do RQPCR, Mikroskop fluorescencyjny pierwszy wraz z systemem, System do kontroli i pomiaru parametrów fizycznych w urządzeniach diagnostycznych, Termocykler, Komora laminarna, System do mikroskopu.

Szpital planuje też rozszerzyć zakres wykonywanych badań genetycznych w zakresie wrodzonych chorób o podłożu genetycznym i chorób nowotworowych. Zakup aparatury diagnostycznej ma pozwolić na wykonywanie większej ilości badań diagnostycznych i przesiewowych oraz na zastosowanie nowoczesnej technologii genetycznej spełniającej wszystkie standardy postępowania diagnostycznego z zakresu cytogenetyki molekularnej i biologii DNA.

Zakończenie projektu planowane jest na koniec października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy