Reklama

Reklama

Lublin: UMCS zacznie rejestrację na studia. Do wyboru ok. 90 kierunków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: UMCS zacznie rejestrację na studia. Do wyboru ok. 90 kierunków - Zdjęcie główne

foto Centrum Prasowe UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina UMCS zaczyna rejestrację kandydatów na studia. W tym roku do wyboru jest ok. 90 kierunków, w tym nowości.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaczyna rejestrację na studia. Ruszy 17 kwietnia i potrwa do 7 lipca. Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona w systemie rekrutacja.umcs.pl. Do wyboru jest około 90 kierunków (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne) oraz ponad 300 specjalności. 

- Z jednej strony UMCS oferuje zarówno dobrze znane, od lat obecne w ofercie edukacyjnej uniwersytetu kierunki studiów, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, takie jak m.in.: prawo, psychologia, anglistyka, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy zarządzenie – jest to bowiem oferta o określonej renomie, wzbudzająca zaufanie kandydatów na studia. Z drugiej zaś strony uczelnia reaguje na zmieniające się trendy i zapotrzebowanie rynku pracy, stąd co roku oferta kształcenia wzbogacana jest o nowe kierunki studiów - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Nowe kierunki 

Geoarcheologia - 5-letnie jednolite studia magisterskie, stacjonarne (prowadzone na wydziałach Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Historii i Archeologii)

Inżynieria światłowodowa - studia inżynierskie 3,5-letnie, stacjonarne (Wydział Chemii),

Bezpieczeństwo radiacyjne - studia inżynierskie 3,5-letnie, stacjonarne (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki),

Geowizualizacja historyczna i archeologiczna - studia I stopnia, 3-letnie, stacjonarne (Wydział Historii i Archeologii),

Sustainability Management (zarządzanie rozwojem zrównoważonym) – studia I stopnia, stacjonarne prowadzone w języku angielskim (wydziały: Chemii, Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Biologii i Biotechnologii oraz Wydziale Ekonomicznym),

Rozwój zasobów ludzkich - studia II stopnia, 1,5 roczne, stacjonarne i niestacjonarne (Wydział Pedagogiki i Psychologii),

Migracje i Mobilność - studia II stopnia, 1,5 roczne, stacjonarne (Wydział Filozofii i Socjologii),

Nowe media - studia II stopnia, 2-letnie, niestacjonarne (Wydział Politologii i Dziennikarstwa),

Kreatywność i projektowanie społeczne - studia II stopnia, 2-letnie, stacjonarne (Wydział Filozofii i Socjologii),

Międzynarodowe stosunki gospodarcze – studia II stopnia, 2-letnie, stacjonarne (Wydział Ekonomiczny),

Podczas tegorocznej rekrutacji, kierunek Socjologia prowadzony na Wydziale Filozofii i Socjologii – studia I stopnia, stacjonarne zmienił profil na ogólnouniwersytecki - jest to również swojego rodzaju nowość. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy