Reklama

Reklama

Lublin: Uczniowie wybrali młodzieżowych radnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczniowie wybrali młodzieżowych radnych - Zdjęcie główne

Lublin: Uczniowie wybrali młodzieżowych radnych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Znane są już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Wybrano 36 radnych, czyli o trzech więcej niż w poprzedniej kadencji.

Reklama

- Cieszy nas rosnące zainteresowanie młodych sprawami lokalnymi, czego wyrazem jest większa liczba radnych Młodzieżowej Rady Miasta. Inicjatywy młodzieży mogą mieć realny wpływ na nasze miasto, zmieniać je w taki sposób, aby było miejscem odpowiadającym ich potrzebom i oczekiwaniom. Radnym, którzy rozpoczynają swoją działalność w XVII kadencji życzę sukcesów i poczucia dobrze wykorzystanej szansy na zrealizowanie działań ważnych z punktu widzenia młodych - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Wybory do XVII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbyły się 24 października w szkołach ponadpodstawowych. Komisje wyborcze policzyły głosy i podały do publicznej wiadomości wyniki głosowania w swoich placówkach. Opublikowane zostały zbiorcze wyniki przeprowadzonych wyborów i skład Rady.

Decyzja o terminie pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin zapadnie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników.

- Zwoła ją Przewodniczący Rady Miasta Lublin, który będzie również prowadził pierwsze posiedzenie do czasu wyboru Przewodniczącego Młodzieżowej Rady. Podczas tej sesji zostanie dokonany również wybór całego prezydium, a dodatkowo ukonstytuują się komisje w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. Radni będą mogli wykonywać swoje czynności dopiero po złożeniu ślubowania, co również będzie miało miejsce podczas zwołanej I sesji - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy