Reklama

Reklama

Lublin: Uczniowie mogą dostać pieniądze na swoje pomysły. Startują Szkolne Budżety Obywatelskie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczniowie mogą dostać pieniądze na swoje pomysły. Startują Szkolne Budżety Obywatelskie - Zdjęcie główne

Lublin: Uczniowie mogą dostać pieniądze na swoje pomysły | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Startuje trzecia edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Wybrane, najlepsze pomysły otrzymają po 4 tys. zł.

Reklama

- Szkolny Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie nauki w działaniu oraz edukacji na temat partycypacji społecznej. Dotychczas proces ten pokazał nam znaczne zaangażowanie całych społeczności szkolnych w realizację wypracowanych przez nie projektów, które są odpowiedzią na ich potrzeby. Zapraszam placówki oświatowe do udziału w 3. edycji konkursu i jestem przekonana, że zapewni ona cenne doświadczenia uczestnikom oraz uczestniczkom. W  roku Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, kiedy to młodzi przejmują Lublin, zachęcam by również współdecydowali o swoich miejscach nauki - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Szkolne Budżety Obywatelskie to konkurs umożliwiający dofinansowanie projektów tworzonych przez młodzież lubelskich placówek oświatowych. Każda ze zwycięskich szkół otrzymuje po 4 tys. zł oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne w przeprowadzeniu na swoim terenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Nabór zgłoszeń trwa do 5 kwietnia. Aby ułatwić przygotowanie i składanie wniosków zaplanowano spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych konkursem. Odbędzie się ono 28 marca (wtorek), w godz. 10.00-11.00 w formule online na platformie Zoom.
 
 
Działania dzieci i młodzieży Lublina, o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, czy społecznym wspierane są przez Miasto od 2019 roku.
 
- Wtedy, w trybie otwartego konkursu ofert na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych zlecono Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży – „Teatrikon” realizację zadania pt. „Młodzieżowy Budżet Obywatelski”. Kolejna edycja budżetu obywatelskiego dla młodych mieszkańców i mieszkanek Lublina zmieniła swoją formułę skupiając się na placówkach oświatowych. W 2021 roku w Lublinie uruchomiono pilotażową edycję Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w ramach której 10 szkół zrealizowało swoje pomysły. W kolejnym roku szkolnym do SBO przystąpiło 20 jednostek oświatowych z Lublina - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy