Reklama

Reklama

Lublin: Rowery miejskie wypożyczymy za symboliczną "złotówkę". Trwa specjalna promocja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Rowery miejskie wypożyczymy za symboliczną "złotówkę". Trwa specjalna promocja - Zdjęcie główne

Lublin: Trwa promocja z Lubelskim Rowerem Miejskim | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy mogą korzystać ze specjalnej oferty promocyjnej Lubelskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia wypożyczenie jednośladu za symboliczną „złotówkę”. 

Reklama

- Pierwszy miesiąc funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego na nowych zasadach i z towarzyszącą mu promocją spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. To pokazuje, że jest to istotny element infrastruktury miasta, z którego chętnie korzystają mieszkańcy oraz jedna z ważniejszych form mikromobilności, będąca alternatywą dla indywidualnych podróży samochodem. Biorąc pod uwagę dotychczasową grupę osób, która skorzystała z miejskiej wypożyczalni oraz zbliżający się długi weekend majowy, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu promocji. Lubelski Rower Miejski może być doskonałym sposobem na rodzinne spędzenie majówki i aktywny wypoczynek w mieście - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Na początek nowego sezonu Miasto przygotowało ofertę promocyjną, która pierwotnie miała obowiązywać do 30 kwietnia, ale przedłużono ją do 14 maja. Użytkownik za wszystkie swoje wypożyczenia płaci 1 zł. Kwota ta jest mu pobierana z opłaty inicjalnej uiszczanej podczas rejestracji, która w początkowym okresie wynosi „złotówkę”. Na czas promocji aplikacja działa w ograniczonym zakresie, tj. umożliwia tylko wypożyczenie i zwrot. Z kolei od 15 maja, po zakończeniu okresu promocyjnego, opłata inicjalna wyniesie 10 zł, wtedy też zacznie obowiązywać cennik wypożyczeń z okresowymi abonamentami oraz tzw. portmonetką. Pojawi się również nowa wersja aplikacji, którą użytkownik powinien pobrać ze sklepu i dokonać za jej pośrednictwem logowania.

Nowy system LRM jest powiązany z komunikacją miejską, poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA.

- Oznacza to dla posiadaczy biletu okresowego dostępne minuty w ramach zakupu dowolnego biletu okresowego, zaś dla osób posiadających identyfikator LKM specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów. W dniu startu systemu na ulicach pojawiło się około 400 rowerów rozlokowanych w 84 stacjach. Z początkiem maja przybędzie 128 kolejnych, co oznacza, że do dyspozycji użytkowników będzie około 520 jednośladów oraz blisko 130 stacji.Od tego sezonu, który ruszył 21 marca, system w zakresie zarządzania i obsługi przeszedł całkowicie w ręce Miasta. Wypożyczalnią kieruje MPK Lublin i tak będzie przez najbliższe pięć sezonów. Jako operator spółka zarządza systemem oraz serwisuje i magazynuje jego infrastrukturę - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Lubelski Rower Miejski działa od 2014 roku. Na koniec minionego sezonu w systemie LRM było blisko 120 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane 3,7 mln razy. W tym sezonie, czyli od 21 marca do 27 kwietnia, liczba zarejestrowanych użytkowników to ponad 7 tys., a wypożyczeń około 29 tys.  Do tego łącznie jednoślady przejechały prawie 92 tys. km. Środki klienta zgromadzone na rachunku poprzedniego operatora LRM, czyli firmy Nextbike, są nadal środkami klienta. Ma on prawo je odzyskać wyłącznie na pisemne wezwanie, wskazując numer rachunku na jaki mają zostać zwrócone i tym samym rozwiązując umowę z Nextbike.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy