reklama
reklama

Lublin: Trwa akcja "Bezpieczne wakacje". Specjaliści CIK organizują półkolonie i zajęcia

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Trwa akcja "Bezpieczne wakacje". Specjaliści CIK organizują półkolonie i zajęcia - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW miejscach, w których odbywają się letnie zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzona jest akcja „Bezpieczne wakacje”. W ten sposób Centrum Interwencji Kryzysowej przypomina o funkcjonowaniu telefonu zaufania jako formy wsparcia najmłodszych i przybliża swoją działalność.
reklama

- Niezwykle istotne jest zapewnienie profesjonalnego systemu wsparcia dla młodych osób doświadczających kryzysów psychicznych oraz ich rodzin. Najmłodsi, mierząc się z trudnościami codziennego życia, potrzebują profesjonalnej pomocy świadczonej przez osoby, które specjalizują się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dlatego Miasto systematycznie poszerza ofertę działań skierowanych do potrzebujących. Jedną z takich form jest telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Chcemy wykorzystać czas letniego odpoczynku na rozpowszechnienie tej ważnej inicjatywy - mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

reklama

W ramach akcji, w lipcu i sierpniu specjaliści CIK odwiedzają lubelskie Placówki Wsparcia Dziennego, Domy Kultury oraz instytucje organizujące półkolonie i zajęcia dla najmłodszych w Lublinie, aby opowiedzieć o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży oraz polubownym rozwiązywaniu konfliktów. Do tej pory w lipcu przeprowadzono zajęcia dla blisko 60 dzieci korzystających z półkolonii i pobytu w Placówkach Wsparcia Dziennego.

 
Telefon zaufania funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-22.00, pod numerem 789 777 981. Potrzebującym pomocy młodym mieszkankom i mieszkańcom Lublina porad udziela doświadczony psycholog, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. W weekendy (soboty i niedziele) telefon jest czynny od godz. 9.00 do 14.00.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Strażnicy miejscy nauczą seniorów pierwszej pomocy

- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to element projektu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich. Całkowity koszt projektu to blisko 322 tys. zł, w tym wysokość wkładu funduszy europejskich wynosi 305,5 tys. zł. Z kolei uruchomienie telefonu zaufania w weekendy sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Przypominamy także, że CIK nadal prowadzi regularny, całodobowy telefon zaufania dla osób w kryzysie. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać wszyscy potrzebujący pomocy, także osoby dorosłe. Całodobowy dyżur psychologiczny działa pod numerem telefonu 733 588 900 - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Celem działalności Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie jest świadczenie bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej, prawnej, socjalnej i interwencyjnej mieszkankom i mieszkańcom Lublina pozostającym w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej m.in:  przemocą w rodzinie, uzależnieniem własnym lub członka rodziny, bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych, wielodzietnych, czy kryzysami osobistymi. 
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama