Reklama

Reklama

Lublin: Terytorialsi szykują szkolenia dla uczniów i studentów. "Ferie z WOT"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Lublin: Terytorialsi szykują szkolenia dla uczniów i studentów. "Ferie z WOT" - Zdjęcie główne

"Ferie z WOT" | foto 2 LBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Terytorialsi ponownie szykują szkolenia w ramach Ferii z WOT. To kursy skierowane głównie do uczniów i studentów.

Reklama

„Ferie z WOT” to projekt dla dorosłych uczniów i studentów. Jest to szkolenie podstawowe, które podzielone będzie na dwie części. W pierwszym etapie, w dniach 17-18 grudnia ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, przeszkolenie z BHP oraz otrzymają mundury i wyposażenie. Główna część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne odbędą się w ferie zimowe, tj. w dniach 15-28 stycznia 2023 r. Szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa.

- Istotą terytorialnej służby wojskowej, która powstała wraz z powołaniem WOT jest jak najlepsze zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym ochotników. Dotyczy to także pełnoletnich uczniów i studentów. Służba w WOT od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób młodych - statystyki pokazują, że co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. Z myślą o tej grupie społecznej już od pięciu lat WOT organizuje wojskowe szkolenie podstawowe w okresach wolnych od nauki - „Ferie z WOT” i „Wakacje z WOT” - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. - Ochotnicy deklarują, że dopasowanie terminu szkolenia do przerwy w nauce skłoniło ich do podjęcia decyzji o założeniu munduru.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest do tych osób, które dotąd nie miały styczności z wojskiem. Przyszli terytorialsi muszą zapoznać się z posługiwaniem się bronią oraz zasadami zachowania na polu walki. Nauczą się podstaw pierwszej pomocy medycznej, sposobów ewakuacji rannego i pracy z mapą w terenie. Aby osiągnąć gotowość bojową terytorialsi będą szkolić się jeszcze przez 3 lata.

Żeby zdążyć na „Ferie z WOT” należy jak najszybciej złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji, zgodnie z miejscem zamieszkania. Można również skontaktować się z rekruterem 2 LBOT poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wniosek o powołanie do służby w WOT można złożyć także elektronicznie lub przez platformę ePUAP. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy