reklama
reklama

Lublin: Szpital Wojskowy dostał nowy sprzęt od WHO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szpital Wojskowy dostał nowy sprzęt od WHO - Zdjęcie główne

Lublin: Szpital Wojskowy dostał nowy sprzęt od WHO | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Lublinie dostał specjalistyczny sprzęt okulistyczny o wartości około 700 tys. zł. To efekt podjętej w ubiegłym roku współpracy Miasta Lublin ze Światową Organizacją Zdrowia. Urządzenia będą służyć wszystkim mieszkańcom Lublina, w tym ukraińskim pacjentom.
reklama

- Uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lublinie potrzebują nie tylko bieżącej pomocy medycznej, ale także specjalistycznych badań czy też skomplikowanych zabiegów i długofalowej opieki. Aby zwiększyć zakres tej pomocy i możliwości diagnostyczne, podjęliśmy współpracę z różnymi organizacjami międzynarodowymi oferującymi wsparcie. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc rzeczową, jaką Lublin otrzymuje od Światowej Organizacji Zdrowia. Zwiększa one zakres i jakość opieki medycznej świadczonej wszystkim mieszkańcom, w tym uchodźcom wojennym z Ukrainy - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych. 

- Zważywszy jak ogromne znaczenie ma zdolność widzenia i czytania dla wykonywania codziennych zadań i normalnego funkcjonowania człowieka, Biuro WHO w Polsce z zadowoleniem przyjęło możliwość wsparcia Miasta Lublin i oddziału okulistycznego Szpitala Wojskowego w zakupie wyposażenia okulistycznego umożliwiającego sprawne prowadzenie badań diagnostycznych poprzedzających dobór właściwego sposobu leczenia - mówi dr Paloma Cuchi, dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce. 

Dzięki współpracy Miasta z WHO do Lublina trafia kolejna partia pomocy rzeczowej. Przekazany 1 Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Lublinie sprzęt okulistyczny wykorzystywany jest w procesie diagnostyki pacjentów z chorobami narządu wzroku, pozwalając na niezwłoczne zastosowanie skutecznej terapii i udzielanie pomocy. Jest wart około 700 tys. zł.

- Dzięki zaangażowaniu Miasta i nawiązaniu współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia do naszej placówki trafia specjalistyczny i nowoczesny sprzęt do kompleksowej diagnostyki chorób narządu wzroku u dorosłych i dzieci. Otrzymane urządzenia posłużą szerokiemu gronu pacjentów naszego szpitala, mieszkańcom Lublina oraz powiększającej się grupie pacjentów będących uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy - mówi płk dr n. biol. Aleksander Michalski, komendant Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama