Reklama

Reklama

Lublin: Szpital przy al. Kraśnickiej zostanie rozbudowany. Powstanie m.in. nowy blok operacyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Szpital przy al. Kraśnickiej zostanie rozbudowany o nowy system zabiegowo-anestezjologiczny. W ramach inwestycji planowany jest budynek z blokiem operacyjnym.

Reklama

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odpowiedzialny będzie za realizację projektu wartego blisko 76 mln zł. Zakłada on rozbudowę placówki, w tym utworzenie nowego systemu zabiegowo-anestezjologicznego oraz zakup wyposażenia. Unia Europejska dołoży do inwestycji ok. 65 mln zł. Marszałek Województwa Lubelskiego podpisał i wręczył już umowę dyrektorowi szpitala.

Realizacja projektu dotyczącego utworzenia systemu zabiegowo-anestezjologicznego w lubelskim szpitalu zakładającego budowę odrębnego budynku (tzw. budynku R) skomunikowanego z pozostałą częścią placówki, ma pozwolić na leczenie pacjentów w nowoczesnych i przyjaznych warunkach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

- Tą inwestycją zakończymy budowę szpitala przy al. Kraśnickiej. Nigdy nie było tutaj 5 sal operacyjnych w jednym miejscu, sali hybrydowej i kilkunastu łóżek pomocy anestezjologicznej. W efekcie będzie to nowoczesne i komplementarne centrum lecznicze - mówił marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie (w tym 2 piętra podziemne) znajdzie się: blok operacyjny, w skład którego wejdzie 5 sal operacyjnych z pomieszczeniami funkcyjnymi oraz jedna sala hybrydowa z możliwością montażu robota chirurgicznego i urządzeń do neuronawigacji oraz tomografii śródoperacyjnej; Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii obejmujący 18 łóżek usytuowanych w zespołach 2- i 4-łóżkowych. Zaprojektowane są 2 izolatki, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz pomieszczenia dla personelu, jak również pomieszczenia funkcyjne i magazynowe; apteka szpitalna; Centralna Sterylizatornia z bezpośrednią komunikacją pionową z nowym blokiem operacyjnym.

- Cieszę się, że po ponad 46 lata oczekiwania powstanie tak ważny i potrzebny budynek, który będzie odpowiedzią na zmieniające się, szczególnie w dobie pandemii, potrzeby pacjentów - podkreślał dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Piotr Matej.

W ramach inwestycji zakupiony zostanie też sprzęt medyczny i będzie to: 6 kolumn kolumna anestezjologicznych, 6 lamp operacyjnych, 6 kolumn chirurgicznych, lampa zabiegowa i sufitowy system zasilający dla stanowiska w Oddziale Intensywnej Terapii.

Dzięki inwestycji pacjentom zostaną udostępnione nowe stanowiska respiratorowe. Poza tym, zostaną wdrożone procedury medyczne skierowane do pacjentów po przebytym COVID-19, którzy do tej pory odczuwają jego skutki. Możliwe będzie również leczenie pacjentów przebywających na innych oddziałach w bezpiecznych i nowoczesnych warunkach. Planowane zakończenie realizacji inwestycji to IV kwartał 2023 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy