Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły na Węglinie Południowym powiększą się? Jest petycja do prezydenta miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Szkoły na Węglinie Południowym powiększą się? Jest petycja do prezydenta miasta - Zdjęcie główne

Lublin: Szkoły na Węglinie Południowym powiększą się? Jest petycja do prezydenta miasta | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dobudowy skrzydła szkoły i rozpoczęcia budowy nowego budynku szkoły na Węglinie Południowym, chcą autorzy petycji. Uważają, że jedna z placówek jest przepełniona.

Reklama

Do prezydenta Lublina trafiła petycja  w sprawie dobudowy skrzydła Szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej i rozpoczęcia budowy nowego budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Jemiołuszki w dzielnicy Węglin Południowy.

Autorzy pisma poinformował, że SP nr 58 uczy się teraz przeszło 1 tys. dzieci, a w związku z rozwijającym się osiedlem w kolejnych latach liczba ta będzie rosła. Dlatego jego zdaniem nalezy podjąć działania, żeby stworzyć dodatkowe miejsca do nauki dla dzieci z tego rejonu miasta. Miałoby to rozładować tłok, który obecnie panuje w szkole przy ul. Berylowej. Autor dodał również, że zmiana obwodu szkoły nie rozwiązała problemu ilości nowoytworzonych klas na rok szkolny 2022/2023.

- Obecna sytuacja sprawia, iż dzieci muszą się uczyć w przepełnionej szkole, w której nie ma odpowiedniej ilości pomieszczeń dla tylu uczniów, którzy będą uczęszczali do szkoły od września 2022 r. - napisali autorzy petycji. - Pragnę podkreslić, iż wniosek ten poparła część Rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 58, widząc dla swoich pociech i kolejnych pokoleń uczniów naszej Szkoły szanse na właściwe, higieniczne i bezpieczne warunki do nauki.

Autorzy petycji oczekują powtórnej analizy danych demograficznych, z uwzględniem migracji mieszkańców osiedla. Chcą też natychmiastowej dobudowy skrzydła szkoły dla uczniów przy ul. Berlowej i natychmiastowego rozpoczęcia budowy budowy szkoły przy ul. Jemiołuszki.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy