Reklama

Reklama

Lublin: Studenci i uczniowie poznają miasto w trakcie spacerów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Studenci i uczniowie poznają miasto w trakcie spacerów - Zdjęcie główne

Lublin: Studenci i uczniowie poznają miasto w trakcie spacerów | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Spacery „Lublin, jego skarby i atrakcje” to propozycja skierowana do studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach III edycji programu Lublin Akademicki.

Reklama

- Spacery „Lublin, jego skarby i atrakcje” to spotkanie z ciekawymi ludźmi oraz okazja do odkrywania miejsc, które tworzą klimat naszego miasta w aspekcie kulturalnym, społecznym oraz akademickim. Wycieczki, z udziałem specjalnie zaangażowanego do projektu przewodnika, stanowią dla młodych ludzi inspirację w planowaniu wolnego czasu, a także przy podejmowaniu różnych aktywności, również tych związanych z ich działalnością pozaszkolną i pozauczelnianą - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Bezpłatne wycieczki skierowane są do nowo przybyłych do miasta studentów i uczniów, którzy chcą lepiej poznać m.in. historię oraz najważniejsze zabytki Lublina. Akcent kładziony będzie również na wielokulturowość i umiędzynarodowienie miasta – tak w kontekście historycznym, jak i współczesnym, jego potencjał gospodarczy i akademicki oraz na bogatą ofertę kulturalną. Spacery prowadzone będą dla grup 20-30 osobowych w języku polskim, angielskim i ukraińskim, w zależności od potrzeb grupy. Istnieje również możliwość modyfikacji trasy i treści spaceru pod indywidualne zainteresowania i potrzeby zwiedzających. Aby wziąć udział w spacerze, należy zebrać grupę zwiedzających i za pośrednictwem adresu mailowego przewodnika: dyshlevuk@gmail.com, uzgodnić dogodny termin.

Projekt realizowany jest przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja w ramach III edycji miejskiego programu Lublin Akademicki. Wpisuje się również w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy