Reklama

Reklama

Lublin: Spacerem przez dzielnicę Głusk. We wtorek spotkanie w ramach Planu dla Dzielnic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Spacerem przez dzielnicę Głusk. We wtorek spotkanie w ramach Planu dla Dzielnic - Zdjęcie główne

Lublin: Spacerem przez dzielnicę Głusk | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze miasta spotkają się z mieszkańcami dzielnicy Głusk w ramach spaceru z cyklu "Plan dla Dzielnic".

Reklama

We wtorek (6 września) o godz. 17.00 odbędzie się spacer w dzielnicy Głusk w ramach projektu "Plan dla Dzielnic”. Jest to trzeci z cyklu spacerów, a jednocześnie pierwszy po wakacyjnej przerwie.
 
Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy przy przystanku MPK Zorza 01 (ul. Głuska 51). Następnie prowadzi przez centrum dzielnicy uwzględniając postoje na rozmowy przy budynku dawnego Domu Kultury, budynku mieszkalnym przy ul. Handlowej 27, za sklepem Groszek i przy Szkole Podstawowej nr 47. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.30 w okolicy zakładu kamieniarskiego przy ul. Głuskiej 252. 

- "Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem to spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. 
 
 
- Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań. Pierwszy spacer odbył się w dzielnicy Tatary, a drugi na Sławinku - dodaje Izolda Boguta.

Sprawdź fanpage Lublin24, bądź na bieżąco!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy